ԵԽԽՎ համազեկուցողները կժամանեն Հայաստան
Եվրախորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի համազեկուցողներ Ջուզեպե Գալատին (Իտալիա) և Յուլիա Լովոչկինան (Ուկրաինա) մայիսի 23-25-ը կայցելեն Հայաստան՝ դիտարկելու Հայաստանի պարտավորությունների ու հանձնառությունների կատարման ընթացքը: Այս մասին տեղեկանում ենք ԵԽԽՎ պաշտոնական կայքէջից:
Քննարկումները հիմնականում տեղի կունենան վերջին քաղաքական զարգացումների, նոր կառավարության առաջնահերթությունների և բարեփոխումների շուրջ:
Երևանում Գալատին և Լովոչկինան հանդիպումներ կունենան ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ԱԺ խոսնակ Արա Բաբլոյանի, արտաքին գործերի, արդարադատության ու պաշտպանության նախարարների հետ:
Նախատեսված են նաև քննարկումներ խորհրդարանում ներկայացված քաղաքական ուժերի, ԵԽԽՎ-ում Հայաստանի պատվիրակության, դատական իշխանության ներկայացուցիչների, մարդու իրավունքների պաշտպանի, ինչպես նաև դիվանագետների ու քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ:

Co-Rapporteurs to Carry Out a Monitoring Visit to Armenia
Giuseppe Galati (Italy, EPP/CD) and Yuliya Lovochkina (Ukraine, SOC), co-rapporteurs of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) for the monitoring of obligations and commitments by Armenia, will make a fact-finding visit to Yerevan from 23 to 25 May 2018, PACE reports.
Discussions will mainly focus on recent political developments, the priorities for the new government and the state of reforms.
In Yerevan, Mr Galati and Ms Lovochkina are due to meet, in particular, the President of the Republic, the Prime Minister, the Speaker of the Parliament, and the Ministers of Foreign Affairs, Justice and Defence.
Talks are also scheduled with the political groups represented in the Parliament, the Armenian delegation to PACE, the judicial authorities, the Ombudsperson, and representatives of the diplomatic community and civil society.