Հորդորում և պահանջում եմ դադարեցնել քաղաքացիական անհնազանդության բոլոր գործողությունները. Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը անհասկանալի է համարում այն, որ որոշ քաղաքացիներ պատշաճ ձևով չեն արձագանքում քաղաքացիական անհնազանդության բոլոր ակցիաները դադարեցնելու իր կոչին: Այս մասին նա գրառում է կատարել ֆեյսբուքյան իր էջում:
«Ինձ համար անհասկանալի է, որ կան քաղաքացիներ, ովքեր պատշաճ ձևով չեն արձագանքում քաղաքացիական անհնազանդության բոլոր ակցիաները դադարեցնելու և առկա խնդիրների շուրջ կառավարության հետ աշխատելու իմ կոչին:
Սիրելի հայրենակիցներ, կրկին անգամ խնդրում, հորդորում և պահանջում եմ՝ դադարեցնել քաղաքացիական անհնազանդության առանց բացառության բոլոր ակցիաները և աշխատել կառավարության հետ՝ ձեզ հուզող հարցերը քննարկելու և լուծելու համար»,- նշել է Փաշինյանը:
Նրա խոսքով՝ ժողովրդի վստահությունը վայելող կառավարության դեմ քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաներ իրականացնելը նշանակում է քաղաքացիական անհնազանդության ակցիաներ իրականացնել իրենք իրենց դեմ կամ իրականացնել սաբոտաժի գործողություններ:
«Կրկին անգամ խնդրում, հորդորում և պահանջում եմ այս պահից դադարեցնել քաղաքացիական անհնազանդության առանց բացառության բոլոր գործողությունները, եթե դրանք սաբոտաժ չեն ընդդեմ ժողովրդի վստահությունը վայելող կառավարության, հետևաբար՝ ընդդեմ ժողովրդի»,- ասել է ՀՀ վարչապետը:
Նա կոչ է արել աջակիցներին տարածել ուղերձը և գործողություններ իրականացնող քաղաքացիներին ներկայացնել նրա բովանդակությունը, «իհարկե՝ սիրո և համերաշխության մթնոլորտում»:

Призываю и требую прекратить все акции гражданского неповиновения: Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян считает непонятным то, что некоторые граждане не откликнулись должным образом на его призыв прекратить все акции гражданского неповиновения. Oб этом он пишет на своей странице в Facebook.
"Для меня    является непонятным то, что некоторые граждане не откликнулись должным образом на призыв прекратить все акции гражданского неповиновения и сотрудничать с правительством по всем имеющимся проблемам.
Дорогие сограждане, еще раз прошу, призываю и требую прекратить все без исключения акции гражданского неповиновения и сотрудничать с правительством по всем имеющимся проблемам",- пишет премьер-министр Армении Никол Пашинян.
По его словам, проводить акции гражданского неповиновения против правительства народного доверия означает проводить акции гражданского неповиновения против самих себя, или же осуществлять саботаж.
"Еще раз прошу, призываю и требую прекратить все без исключения акции гражданского неповиновения, если это не саботаж, направленный против правительства народного доверия, а значит и против народа",-  пишет премьер-министр Армении Никол Пашинян.
Он призвал своих сторонников распространить его призыв и разъяснить его содержание всем протестующи, конечно, в "атмосфере любви и согласия".