ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներն այցելել են Ազգային ժողով
Մայիսի 23-25-ը փաստահավաք առաքելությամբ Հայաստանում են ԵԽԽՎ մոնիթորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Յուլիա Լյովոչկինան և Ջուզեպե Գալատին: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ԱԺ պաշտոնական կայքէջից:
Մայիսի 24-ին նրանք հյուրընկալվել են Հայաստանի խորհրդարանում և առանձին հանդիպումներ ունեցել ՀՀ ԱԺ ՀՅԴ, «Ելք», «Ծառուկյան» և ՀՀԿ խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընթացքում կողմերն անդրադարձել են Հայաստանի վերջին քաղաքական զարգացումներին, բարեփոխումների իրականացման ընթացքին, մարդու իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող հարցերի: Քննարկվել են նաև Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությանը, Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացմանը, նոր կառավարության ծրագրի առաջնահերթություններին վերաբերող հարցեր:

Содокладчики Мониторинговой комиссии ПАСЕ по делам Армении посетили НС РА
23-25 мая в Армении находятся содокладчики   Мониторинговой комиссии ПАСЕ по делам Армении Ю.Левочкина и Дж.Галатти. Об этом сообщает пресс-служба НС Армении.
24 мая они гостили в НС и встретились с представителями парламентских фракций АРФД, “Елк”, “Царукян” и РПА.
В ходе встреч во фракциях стороны обратились к последним политическим развитиям, процессу проведения реформ, защите прав человека в Армении. Затронуты также вопросы изменений Избирательного кодекса, приоритетов программы нового правительства РА.