Բակո Սահակյանը մասնակցել է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 25-ին Երևան քաղաքում մասնակցել է «Հայաստան» համահայկականհիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նիստին:
Իր ելույթում Բակո Սահակյանն առաջարկել է «Հեռուստամարաթոն-2018»-ի ծրագրում կրկին ներառել խորքային հորերի հորատման, նոր ոռոգման ցանցի կառուցման և արևային էներգիայի համակարգի ներդրման նախագծերը:
Արցախի Հանրապետության Նախագահի խոսքով՝ վերջին մեկ տարվա ընթացքում այդ ուղղությամբ իրականացվել է մեծ աշխատանք, և շարունակելով այդ ծրագիրը կունենանք շոշափելի տնտեսական էֆեկտ:

Президент Арцаха принял участие в заседании Совета попечителей Всеармянского фонда "Айастан"
25 мая в Ереване президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в заседании Совета попечителей Всеармянского фонда "Айастан".
В своем выступлении Бако Саакян предложил вновь включить в программу "Телемарафона-2018" проекты по бурению глубинных колодцев, сооружению новой оросительной сети и внедрению системы солнечной энергии.
По словам президента Республики Арцах, за последний год в данном направлении была проведена большая работа, и, продолжив программу, можно будет достичь ощутимого экономического эффекта.