Ֆրանսիայի Բուկ-Բել-Էր քաղաքում նշվում են «Արցախյան օրերը»
Մայիսի 23-ից Ֆրանսիայի Բուկ-Բել-Էր քաղաքում մեկնարկել են միջոցառումները՝ «Ֆրանսիայում Արցախի օրեր» փառատոնի շրջանակներում, որոնք կշարունակվեն մինչ մայիսի 30-ը:
Հանդիսավոր բացման արարողությանը մասնակցել են Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը, Բուկ-Բել-Էրի քաղաքապետ, նախկին պատգամավոր, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի հիմնադիր անդամ Ռիշար Մալիեն, Լե Պեն-Միրաբո քաղաքի քաղաքապետ Մոնիկ Սլիսան, Մարսելում ՀՀ հյուպատոս Ռուբեն Խարազյանը, Ֆրանսիայի Հարավային շրջանների հայկական միությունների համակարգող խորհրդի նախագահ Օրոր Բրունան, Բուկ-Բել-Էրի քաղաքային խորհրդի անդամներ, հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, լրագրողներ:
Մեկ շաբաթ տևողությամբ միջոցառումների ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում են Արցախին նվիրված լուսանկարների և գծանկարների ցուցահանդեսներ, վավերագրական ֆիլմերի ցուցադրություններ՝ Բուկ-Բել-Էրի և նրա հետ բարեկամական հարաբերություններ հաստատած Արցախի Ասկերան քաղաքի միջև մշակութային ու գյուղատնտեսության ոլորտներում համագործակցության, ինչպես նաև Արցախում առկա իրավիճակի վերաբերյալ։

‘Days of Artsakh in France’ Underway in Bouc-Bel-Air
Events within the frameworks of the ‘Days of Artsakh in France’ Festival started in the French town of Bouc-Bel-Air on May 23 and will last till May 30.
Permanent Representative of the Republic of Artsakh to France Hovhannes Gevorgyan, Mayor of Bouc-Bel-Air, former MP, founding member of the France-Artsakh Friendship Circle Richard Malie, Mayor of Les Pennes-Mirabeau town Monique Slissa, Consul of the Republic of Armenia in Marseilles Ruben Kharazyan, Chairman of the Coordinating Council of Armenian Unions of Southern France Oror Bruna, members of the Town Council of Bouc-Bel-Air, representatives of public organizations, and journalists participated in the opening ceremony.
Within the frameworks of the week-long program of events, an exhibition of photos and graphic works dedicated to Artsakh, screening of documentary films on cultural and agricultural cooperation between the friendly towns of Bouc-Bel-Air of France and Askeran of Artsakh, as well as the current situation in Artsakh are scheduled.