«Քննարկում էինք՝ երբ ենք Արարատ սարը հետ բերելու»․ Արմեն Սարգսյանն ընթրել է Էլթոն Ջոնի հետ
Բրիտանացի լեգենդար երգիչ Էլթոն Ջոնը հավանաբար հաջորդ տարի Հայաստանում համերգ կտա։ News.am-ի հաղորդմամբ, այս մասին ասել է Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ով Էլթոն Ջոնի հետ ընթրել է «Անկյուն» ռեստորանում։
Հարցին, թե ինչ են քննարկել Էլթոն Ջոնի հետ, Արմեն Սարգսյանը պատասխանել է կատակով. «Քննարկում էինք, որ Հայաստանում հոյակապ ուտելիք կա։ Եվ քննարկում էինք՝ երբ ենք Արարատ սարը հետ բերելու»։
Նախագահը նշել է, որ երգիչը հայկական ուտելիքներից փորձել է ամեն ինչ և հավանել է։
Հարցին, թե ինչ նպատակով է երգիչը ժամանել Հայաստան, Արմեն Սարգսյանը պատասխանել է. «Էլթոնը բարեկամ է, իմ բարեկամը, պարոն Վաչե Մանուկյանի բարեկամը, Րաֆֆի Մանուկյանի բարեկամը և այստեղ եկել է հիմնականում բարեգործական ծրագրերով, երեխաների համար։ Հավանաբար մյուս տարի կգա համերգով»։

"Обсуждали, когда мы вернем Арарат": президент Армении поужинал с Элтоном Джоном
Президент Армении Армен Саркисян встретился в субботу вечером со всемирно известным певцом и композитором Элтоном Джоном, который приехал в Ереван, передает News.am.
После ужина президент Армении поделился сжурналистами своими впечатлениями от общения с певцом.
"Обсуждали с Элтоном тот факт, что в Армении прекрасная еда, и когда мы вернем Арарат. Он успел все попробовать из нашей кухни. Он наш друг и приехал в Армению с благотворительными целями для детей. И, возможно, приедет в следующем году с концертом", - отметил Армен Саргсян.
71-летний певец прибыл в Ереван в рамках благотворительной программы американской компании "Старки" (Starkey), которая занимается производством слуховых аппаратов.