Արքայազն Չարլզը փոքր այգի ունի Հայաստանում․ ՀՀ նախագահ
Արքայազն Չարլզը, երբ 2013 թվականին այցելեց Հայաստան, ցավոք, շատերը չհասկացան, թե ինչու է մարդը եկել: News.am-ի հաղորդմամբ, այս մասին այսօր՝ մայիսի 27-ին, «Հայկ և Էլզա Տիտիզեան մանկական վերականգնողական կենտրոն այցելության ժամանակ լրագրողների հետ զրույցում նշել է ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը: Նրա խոսքով, դեռևս 2010 թվականին իր ստեղծած «Երևան, իմ սեր» ծրագրին աջակցում է նաև արքայազն Չարլզը:
«Հիմարություններ գրեցին, որ եկել է հանքի համար: Մարդը Հայաստանի մեծ բարեկամ է, երկար տարիներ աջակցում է «Երևան, իմ սեր» ծրագրին, մարդ, որը հրաշալի գիտի Հայաստանի ճարտարապետության պատմությունը և եկել էր այստեղ՝ Հայաստանը տեսնելու», - ասաց ՀՀ նախագահը:
Նա նաև հավելել է. «Միակ բանը, որ բացի բարեկամությունից արժեք ունի արքայազն Չարլզի համար, դա Հայաստանում փոքր այգին է, որը ես իրեն նվիրել եմ»: Արմեն Սարգսյանը հրաժարավել է ասել այգու տեղը՝ նշելով միայն, որ այն շատ փոքր է:

Президент РА: "У принца Чарльза есть маленький сад в Армении"
Принц Чарльз поддерживает созданный мной в 2010 году фонд "Ереван, любовь моя" . Об этом сегодня, 27 мая, в беседе с журналистами в детском реабилитационном центре "Айк и Эльза Титизян" сказал президент Армении Армен Саркисян, передает News.am.
Говоря о визите принца Чарльза в Армению в 2013 году, Армен Саркисян отметил, что принц – большой друг Армении, долгие годы поддерживал программу "Ереван, любовь моя".
"Он прекрасно занет историю архитектуры Армении и приехал посмотреть Армению. Единственное, что есть ценного у принца Чарльза в Армении, помимо дружбы - это маленький сад, который я ему подарил", - рассказал президент. Армен Саркисян отказался назвать местоположение сада, отметив лишь, что он "маленький".
Напомним, что в мае 2013 года Армению посетил Принц Уэльский Чарльз и занимавший в то время должность посла Армении в Великобритании Армен Саркисян и принц приняли участие в благотворительном проекте.