ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը պատրաստակամություն է հայտնել խորացնել համագործակցությունը Հայաստանի հետ
ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի գարնանային նստաշրջանի ընթացքում բարձր է գնահատվել այն հանգամանքը, որ լինելով Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության անդամ` Հայաստանը շարունակում է խորացնել հարաբերությունները ՆԱՏՕ-ի հետ: ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղարը նշել է, որ իրենք պատրաստակամ են խորացնել համագործակցությունը Հայաստանի հետ:
Այս մասին հունիսի 6-ին ՀՀ ԱԺ-ում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը:
«Առանձնակի կարևորվեց Հայաստանի մասնակցությունը ՆԱՏՕ-ի կողմից իրականացվող խաղաղապահ առաքելություններին Աֆղանստանում և Կոսովոյում։ Այդ մասին հատուկ ընդգծեց ՆԱՏՕ-ի գլխավոր քարտուղար Յանս Ստոլտենբերգը՝ նշելով, որ Հայաստանը շարունակում է մնալ ՆԱՏՕ-ի համար հուսալի գործընկեր»,- նշել է Նահապետյանը:

NATO Chief Expresses Readiness to Deepen Cooperation with Armenia
During the spring session of the NATO Parliamentary Assembly, it was highly appreciated that Armenia, being a member of the Collective Security Treaty Organization (CSTO), continues deepening the relations with NATO. Besides, the NATO chief stated that they are ready to deepen the cooperation with Armenia, too.
The head of Armenian delegation to the NATO PA, Koryun Nahapetyan told reporters in Yerevan on June 6.
''A special importance was attached to Armenia’s participation in the NATO peacekeeping missions in Afghanistan and Kosovo. This has been specifically stated by NATO Secretary General Jens Stoltenberg who noted that Armenia remains a reliable partner for NATO'', Koryun Nahapetyan said.