ՆԱՏՕ-ն երբեք երես չի թեքի Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորու փորձերից. Պենտագոնի ղեկավար
ՆԱՏՕ-ն երբեք չի հրաժարվի Ռուսաստանի հետ երկխոսությունից և Մոսկվայի հետ հարաբերությունների հաստատման հնարավորությունից: Այս հայտարարությունը լրագրողների առաջ արել է Պենտագոնի ղեկավար Ջեյմս Մեթիսը Բրյուսել ուղևորվելիս, որտեղ նա մեկնեց մասնակցելու դաշինքի պաշտպանության նախարարների հանդիպմանը, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը:
«ՆԱՏՕ-ն երբեք չի հրաժարվի Ռուսաստանի հետ երկխոսությունից: ՆԱՏՕ-ն երբեք երես չի թեքի Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորու փորձերից»- նշել Է նա:
«Դրա հետ մեկտեղ, երբ մենք տեսնում ենք՝ ընտրությունների հետ ինչ Է տեղի ունենում Ամերիկայում ու եվրոպական մի քանի երկրներում, երբ մենք տեսնում ենք Ռուսաստանի կողմից ուժի կիրառման ճանապարհով Եվրոպայում սահմանների վերաձևման մյուս դեպքերը, այդժամ ՆԱՏՕ-ին հարկ Է լինում պատասխանել»,- հավելել Է Մեթիսը:

James Mattis: NATO Will Never ''Turn Off'' Dialogue with Russia
NATO will never cut-off communications with Russia despite Moscow’s alleged meddling in American and European elections, US Secretary of Defense James Mattis told reporters en route to Belgium, ''Sputnik'' reports.
"NATO will never turn off dialogue with Russia," Mattis said on Wednesday. "NATO will never turn its back on trying to make better relations with Russia."
The prospect of improving relations between Russia and NATO are hindered by the Kremlin’s alleged interference in US and European elections and its "changing borders in Europe through the force of arms," Mattis said, according to Sputnik.
NATO's Defense Ministers will meet on Thursday and Friday to prepare for the July summit which is focused on approving a new command structure which may boost personnel by 1,200.