ՆԱՏՕ-ն երբեք երես չի թեքի Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորու փորձերից. Պենտագոնի ղեկավար
ՆԱՏՕ-ն երբեք չի հրաժարվի Ռուսաստանի հետ երկխոսությունից և Մոսկվայի հետ հարաբերությունների հաստատման հնարավորությունից: Այս հայտարարությունը լրագրողների առաջ արել է Պենտագոնի ղեկավար Ջեյմս Մեթիսը Բրյուսել ուղևորվելիս, որտեղ նա մեկնեց մասնակցելու դաշինքի պաշտպանության նախարարների հանդիպմանը, փոխանցում է «Արմենպրես»-ը:
«ՆԱՏՕ-ն երբեք չի հրաժարվի Ռուսաստանի հետ երկխոսությունից: ՆԱՏՕ-ն երբեք երես չի թեքի Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները կարգավորու փորձերից»- նշել Է նա:
«Դրա հետ մեկտեղ, երբ մենք տեսնում ենք՝ ընտրությունների հետ ինչ Է տեղի ունենում Ամերիկայում ու եվրոպական մի քանի երկրներում, երբ մենք տեսնում ենք Ռուսաստանի կողմից ուժի կիրառման ճանապարհով Եվրոպայում սահմանների վերաձևման մյուս դեպքերը, այդժամ ՆԱՏՕ-ին հարկ Է լինում պատասխանել»,- հավելել Է Մեթիսը:

НАТО никогда не откажется от диалога с Россией: глава Пентагона
НАТО никогда не откажется от диалога с Россией и от возможности наладить отношения с Москвой. С таким утверждением выступил глава Пентагона Джеймс Мэттис перед журналистами в среду по пути в Брюссель, куда он вылетел для участия во встрече министров обороны альянса, передает ТАСС.
"НАТО никогда не откажется от диалога с Россией. НАТО никогда не отвернется от попыток добиться налаживания отношений с Россией", - отметил он.
"Вместе с тем, когда мы видим, что происходит с выборами в Америке и некоторыми европейскими выборами, когда мы видим другие случаи изменения Россией границ в Европе путем применения силы, тогда НАТО приходится отвечать", - добавил Мэттис.