Վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական սահմանին նկատվում են զինտեխնիկայի և մարդկային ուժի ակտիվ կուտակումներ. ԱՀ ՊՆ (տեսանյութ)
Վերջին շրջանում ադրբեջանական կողմը նկատելի ակտիվություն է դրսևորում տեղեկատվական դաշտում, ինչն արտահայտվում է տարաբնույթ ապատեղեկատվական հոսքերի և քարոզչական տեսանյութերի առատությամբ: Հիմնական նպատակ ունենալով ներքին ու արտաքին լսարանում «հավուր պատշաճին» ներկայացնել սեփական զինուժի «ձեռքբերումները», պաշտոնական Բաքուն օրերս, նախ՝ շրջանառության մեջ դրեց նախիջևանյան հատվածում իբր 11 հազար հեկտար տարածք ազատագրելու մասին անհիմն տեղեկությունը, իսկ այնուհետև համացանցում տեղադրեց «Պոլոնեզ» համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգերի ու իսրայելական արտադրության LORA օպերատիվ-մարտավարական հրթիռային համալիրների կիրառման տեսագրությունը:
Հատկանշական է, որ այս տեսատեղեկատվական քարոզչությանը զուգահեռ, վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի տարբեր հատվածներում  նկատվում են նաև հակառակորդի զինտեխնիկայի և մարդկային ուժի ակտիվ տեղաշարժեր ու կուտակումներ:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները աչալրջորեն հետևում են հակառակորդի գործողություններին և ձեռնարկում իրավիճակից բխող անհրաժեշտ քայլեր:

Наблюдаются активные перемещения и скопления военной техники противника: минобороны Арцаха (видео)
В последнее время азербайджанская сторона проявляет заметную активизацию в информационном поле, что выражается в различных дезинформационных потоках и обилием пропагандистских видеоматериалов, сообщает Новости-Армения со ссылкой на пресс-службу минобороны Республики Арцах.
"Имея в качестве основной цели "надлежащим образом" представить внутренней и внешней аудитории "достижения" собственных вооруженных сил, официальный Баку на днях сперва пустил в обращение необоснованную информацию о якобы освобождении территории в 11 тыс. га на Нахиджеванском участке, а затем разместил в интернете видеозапись применения реактивной системы залпового огня "Полонез" и оперативно-тактических ракетных комплексов LORA израильского производства", - говорится в сообщении.
Как отмечают в пресс-службе минобороны Республики Арцах, показательно, что параллельно с этой видеоинформационной пропагандой в последние дни на различных участках арцахско-азербайджанской границы наблюдаются также активные перемещения и скопления военной техники и человеческих сил противника.
"Передовые подразделения Армии обороны внимательно следят за действиями противника и принимают необходимые шаги, исходящие из ситуации", - сообщили в оборонном ведомстве Арцаха.