Թրամփին առաջադրել են Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի
Նորվեգիայի խորհրդարանի պատգամավորները ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփին առաջադրել են Խաղաղության Նոբելյան մրցանակի  Կորեական թերակղզու միջուկազերծման վերաբերյալ համաձայնագրի հասնելու գործում ներդրած ավանդի համար, հայտնում է նորվեգական NRK հեռուստառադիոընկերությունը:
Վեջինիս փոխանցմամբ՝ Թրամփի առաջադրման նախաձեռնողներն են դարձել Նորվեգիայի Առաջընթացի կուսակցության երկու անդամ:
Միևնույն ժամանակ նշվում է, որ 2018 թվականին մրցանակի համար պայքարին կարող են մասնակցել միայն այն թեկնածուները, որոնք առաջադրվել են հունվարից ոչ ուշ: Այդպիսով, ԱՄՆ-ի նախագահը կարող է հավակնել մրցանակի միայն 2019 թվականին:

Трампа выдвинули на Нобелевскую премию мира
Члены правящей Партии прогресса Норвегии выдвинули кандидатуру президента США Дональда Трампа на Нобелевскую премию мира за вклад в достижение соглашения об усилиях, направленных на денуклеаризацию Корейского полуострова, сообщает Интерфакс со ссылкой на норвежскую телерадиокомпанию NRK.
По данным телерадиокомпании, инициаторами выдвижения Трампа на премию стали два члена норвежской Партии прогресса.
При этом в сообщении подчеркивается, что в борьбе за премию в 2018 году участвуют лишь те кандидаты, которые были выдвинуты не позже января. Таким образом, Трамп сможет претендовать на получение премии лишь в 2019 году.