Կիմ Չեն Ընը նամակ է ուղարկել Պուտինին
Հյուսիսային Կորեայի առաջնորդ Քիմ Չեն Ընի եւ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամպի հանդիպումը նվազեցնում է Կորեական թերակղզու շուրջ լարվածության ընդհանուր մակարդակը: Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Նրա խոսքով՝ դա միայն առաջին քայլն է լիակատար կարգավորման ճանապարհին: «Սակայն երկու առաջնորդների բարի կամքի շնորհիվ այս քայլն արվել է: Իհարկե, սա պայմաններ է ստեղծում հետագա առաջընթացի համար եւ նվազեցնում է Կորեական թերակղզու շուրջ լարվածության ընդհանուր մակարդակը»,- ասել է Պուտինը ԿԺԴՀ Գերագույն Ժողովրդական ժողովի նախագահության ղեկավարի հետ հանդիպման ժամանակ:
«Այս հանդիպման շնորհիվ անբարենպաստ սցենարը հետ է քաշվել, եւ բոլոր խնդիրները խաղաղ, քաղաքական եւ դիվանագիտական միջոցներով լուծելու հեռանկար է ի հայտ եկել»,- ասել է Պուտինը ԿԺԴՀ Գերագույն Ժողովրդական ժողովի նախագահության ղեկավար Կիմ Էն Նամի հետ հանդիպման ժամանակ:

North Korean Official Hands a Message to Putin from Kim Jong Un
Russian President Vladimir Putin met on Thursday with North Korean Parliament Head Kim Yong-nam and noted that the meeting between the US and North Korean leaders is the first step towards a full resolution, Sputnik reported.
Russia intends to promote a resolution of the North Korea situation using peaceful means, Putin said, adding that the meeting between Trump and Kim Jong-un has reduced the general level of tension on the Korean Peninsula, and has disposed of the prospect of a major military conflict.
"We also welcome and value the results of the meeting of North Korean leader Kim Jong-un and US President Mr. Trump which took place very recently, on June 12," Putin said at a meeting with Kim Yong-nam, the President of the Presidium of North Korea's Supreme People's Assembly.