Լավրովը նշել է Պուտինի և Թրամփի հանդիպման իդեալական արդյունքը
ՌԴ և ԱՄՆ նախագահների գագաթաժողովի իդեալական արդյունք կլինի  առանցքային հարցերի շուրջ խողովակների ապասառեցումը, նշել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Լարրի Քինգին տրված հարցազրույցում:
«Եթե մեզ հաջողվի գործարկել բոլոր խողովակներն այն հարցերի շուրջ, որոնցում ունենք տարաձայնություններ, հասկանալ՝ կարող ենք արդյոք գտնել ընդհանրություններ այդ հարցերում, ինչպես նաև որոշել այն խնդիրները, որոնց լուծման ուղղությամբ մենք կարող ենք համագործակցել ի շահ մեր երկու պետությունների, միջազգային հանրության և հանուն ռազմավարական կայունության, ապա դա կլինի գագաթաժողովի իդեալական արդյունք», - նշել է Լավրովը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 16-ին Հելսինկիում կայանալու է Դոնալդ Թրամփի և Վլադիմիր Պուտինի առաջին լիաֆորմատ հանդիպումը:

What is an ideal outcome of Trump-Putin meeting? Russian FM tells Larry King
Russian Foreign Minister Sergey Lavrov has shared his view on what would be an “ideal” outcome of a Trump-Putin meeting in an interview with Larry King.
"The ideal outcome of the summit is if we manage to launch all the channels on issues on which we have disagreements, to understand whether we can find common points of contact on these issues, and identify problems that we can usefully cooperate on for the sake of the interests of both countries and the international community, for the sake of strategic stability," Lavrov said.
To remind that the presidents of Russia and the United States, Vladimir Putin and Donald Trump will meet on July 16 in Helsinki, Finland.