Լավրովը նշել է Պուտինի և Թրամփի հանդիպման իդեալական արդյունքը
ՌԴ և ԱՄՆ նախագահների գագաթաժողովի իդեալական արդյունք կլինի  առանցքային հարցերի շուրջ խողովակների ապասառեցումը, նշել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը Լարրի Քինգին տրված հարցազրույցում:
«Եթե մեզ հաջողվի գործարկել բոլոր խողովակներն այն հարցերի շուրջ, որոնցում ունենք տարաձայնություններ, հասկանալ՝ կարող ենք արդյոք գտնել ընդհանրություններ այդ հարցերում, ինչպես նաև որոշել այն խնդիրները, որոնց լուծման ուղղությամբ մենք կարող ենք համագործակցել ի շահ մեր երկու պետությունների, միջազգային հանրության և հանուն ռազմավարական կայունության, ապա դա կլինի գագաթաժողովի իդեալական արդյունք», - նշել է Լավրովը:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 16-ին Հելսինկիում կայանալու է Դոնալդ Թրամփի և Վլադիմիր Պուտինի առաջին լիաֆորմատ հանդիպումը:

Как представляет Лавров идеальный итог встречи Путина с Трампом
Идеальным исходом саммита президентов России и США Владимира Путина и Дональда Трампа может стать разморозка каналов связи по ключевым вопросам, заявил глава МИД Сергей Лавров в интервью ведущему RT Ларри Кингу, передает РИА новости.
"Идеальный исход саммита - это если нам удастся договориться задействовать все каналы по вопросам, по которым у нас есть разногласия, понять, сможем ли мы найти общие точки соприкосновения по этим вопросам, а также определить проблемы, над решением которых мы можем с пользой сотрудничать ради интересов обеих стран и международного сообщества, ради стратегической стабильности", - сказал Лавров.
Напомним, что первая полноформатная встреча президентов России и США Владимира Путина и Дональда Трампа пройдет 16 июля в Хельсинки.