Ռուսաստանը Թրամփին անվանարկող նյութեր չունի. Պուտին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը Fox News-ի հետ հարցազրույցում ասել է, որ ռուսական հատուկ ծառայությունները ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին անվանարկող ոչ մի նյութ չունեն:
«Բացարձակապես ոչ մի»,- ասել է Պուտինը՝ հավելելով, որ ինքն անգամ տեղյակ չէր, որ Դոնալդ Թրամփը եղել է Ռուսաստանում, երբ բիզնեսմեն էր:
«Մեզ մոտ անվանարկող ոչ մի նյութ չկա եւ չի կարող լինել: Չեմ ուզում պարոն Թրամփին վիրավորել եւ վախենում եմ անքաղաքավարի երեւալ, բայց մինչեւ այն, երբ հայտարարեց, որ նախագահի թեկնածու է առաջադրվելու, նա մեզ համար ոչ մի հետաքրքրություն չի ներկայացրել»,- ասել է ՌԴ նախագահը:
Անանուն փաստաթուղթը, որը պատմում է այն մասին, թե «ռուսական ոմն գործակալներ» Թրամփին անվանարկող նյութ ունեն, 2017-ի հունվարին հրապարակվել է BuzzFeed-ի կողմից:

Путин заявил, что у России нет компромата на Трампа
Президент РФ Владимир Путин в интервью телеканалу Fox News заявил, что у российских спецслужб нет никакого компромата на президента США Дональда Трампа.
«Совершенно никакого», — сказал Путин, добавив, что он даже не знал, что Дональд Трамп был в России, когда был бизнесменом.
«Нет у нас никого компромата и не может быть. Не хочу обидеть господина Трампа и боюсь показаться невежливым, но до того, как он объявил, что будет баллотироваться в президенты, он не представлял никакого интереса для нас», — добавил российский президент.
Анонимный документ, рассказывающий, что некие «российские агенты» якобы обладают компрометирующей информацией о Трампе, был опубликован ресурсом BuzzFeed в январе 2017 года.