Գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Անդրանիկ Մակարյանին մեղադրանք է առաջադրվել
ՀՀ զինված ուժերի պատրաստության գլխավոր վարչության պետ, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ Անդրանիկ Մակարյանին մեղադրանք է առաջադրվել: Այս մասին հայտնում է Aysor.am-ը՝ հղում անելով ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Վարդան Թադևոսյանին։
«Անդրանիկ Մակարյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 376 հոդվածի 3-րդ մասով», - ասաց նա։
Անդրանիկ Մակարյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել ստորագրությունը չհեռանալու մասին։
ՔԿ մամուլի խոսնակը նշեց, որ չի կարող տեղեկություն տալ՝ Մակարյանը հարցաքննվե՞լ է, թե՞ ոչ։
ՔՕ 376 հոդվածի 3-րդ մասը սահմանում է՝ անփույթ վերաբերմունքը ծառայության նկատմամբ. սույն հոդվածի առաջին կամ երկրորդ մասով նախատեսված արարքները, եթե դրանք կատարվել են ռազմական դրության, պատերազմի ժամանակ կամ մարտի պարագաներում, պատժվում են ազատազրկմամբ՝ չորսից ութ տարի ժամկետով:

Замначальника ГШ ВС Армении Андраник Макарян обвиняется в халатности
Заместителю начальника Главного штаба ВС Армении, начальнику управления боевой подготовки Андранику Макаряну предъявлено обвинение.
Как сообщил Aysor.am пресс-секретарь Следственного комитета Армении Вардан Тадевосян, Макаряну предъявлено обвинение по ч.3 ст.376 УК Армении - халатное отношение начальника или должностного лица к службе, причинившее существенный вред, совершенное во время военного положения, войны или в боевой обстановке.
В отношении Макаряна избрана мера пресечения в виде подписки о невыезде.
По сведениям газеты "Жоговурд", он обвиняется в пропаже без вести подразделения из 60 военных во время войны в Нагорном Карабахе.