Պուտինը նշել է ռուս խաղաղապահների դերը Ղարաբաղում իրավիճակի բարելավման գործում
Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների ներկայության շնորհիվ հումանիտար իրավիճակը բարելավվել է, հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Արդեն մեկ տարուց ավելի է, ինչ մեր խաղաղապահներն օգնում են պահպանել կայունությունը Լեռնային Ղարաբաղում, նրանց ջանքերի շնորհիվ բարելավվել է հումանիտար իրավիճակը, ականազերծվել են մի շարք շրջանների տարածքներ, վերականգնվել են սոցիալական ենթակառուցվածքները, պահպանվել են պատմական և մշակութային հուշարձանները»,- ասել է ՌԴ ղեկավարը ՌԴ ՊՆ ընդլայնված կոլեգիայի նիստում, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Պուտինը շնորհակալություն է հայտնել խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող անձնակազմին պրոֆեսիոնալիզմի, դիմացկունության և տոկունության համար։

Путин отметил роль российских миротворцев в улучшении ситуации в Карабахе
Благодаря присутствию российских миротворцев в Нагорном Карабахе улучшилась гуманитарная ситуация, заявил президент России Владимир Путин.
"Уже более года наши миротворцы помогают поддерживать стабильность в Нагорном Карабахе. Во многом благодаря их усилиям улучшилась гуманитарная ситуация, проведено разминирование территорий ряда районов, восстановлены объекты социальной инфраструктуры, сохранены памятники истории и культуры", - сказал он на расширенной коллегии Минобороны РФ, передает РИА Новости
Путин поблагодарил личный состав, выполняющий миротворческие задачи, за профессионализм, выдержку и стойкость.