Ռուսաստանը պատրաստ է ռազմատեխնիկական միջոցներ ձեռնարկել, եթե ՆԱՏՕ-ն մոտենա երկրի սահմաններին. Պուտին
Ռուսաստանը պատրաստ է ռազմատեխնիկական միջոցներ ձեռնարկել, եթե ՆԱՏՕ-ն մոտենա երկրի սահմաններին: Այս մասին ասել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը՝ երեքշաբթի օրը ելույթ ունենալով ՊՆ կոլեգիայի ընդլայնված կազմով նիստում, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
«Եթե մեր արևմտյան գործընկերների ակնհայտ ագրեսիվ գիծը շարունակվի, մենք համարժեք ռազմատեխնիկական միջոցներ կձեռնարկենք և կոշտ կարձագանքենք ոչ բարեկամական քայլերին», - ասել է պետության ղեկավարը։
Պուտինն ընդգծել է, որ Ռուսաստանը «այդպես վարվելու բոլոր իրավունքներն ունի»՝ ձեռնարկել գործողություններ, որոնք նախատեսված են ապահովելու երկրի անվտանգությունն ու ինքնիշխանությունը։
ՌԴ նախագահն ընդգծել է, որ Մոսկվան իր համար հատուկ, բացառիկ պայմաններ չի պահանջում։ «Ռուսաստանը հանդես է գալիս եվրասիական ողջ տարածքում հավասար և անբաժանելի անվտանգություն հաստատելու օգտին»,- ասել է նա։

Russia Ready to Take Measures if NATO Expands to Its Borders, Putin Warns
Russia is ready to take military-technical measures, if NATO expands close to its borders, Russian President Vladimir Putin said at a Defense Ministry enlarged board meeting on Tuesday, TASS reports.
"In case of clearly aggressive policy continued by Western colleagues, we will take adequate military-technical measures and respond toughly to unfriendly steps," the Russian president warned.
As Putin stressed, Russia "has the full right" to measures intended to ensure its security and sovereignty.
As the Russian president emphasized, Moscow does not demand any special exclusive terms for itself. "Russia stands for equal and indivisible security in the entire Eurasian space," Putin said.