Վարչապետը մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցել է ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների ոչ պաշտոնական հանդիպմանը:
Միջոցառմանը մասնակցել են նաև Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը, Ղրղզստանի նախագահ Սադիր Ժապարովը, Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն, Տաջիկստանի նախագահ Էմոմալի Ռահմոնը, Ուզբեկստանի նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևը, Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովը, Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, Ղազախստանի առաջին նախագահ Նուրսուլթան Նազարբաևը, ինչպես նաև ԱՊՀ գործադիր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը:
Նախ տեղի է ունեցել հանդիպման մասնակիցների տեսալուսանկարահանման արարողությունը, այնուհետև ներկաներին ողջունել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
Հանդիպմանը քննարկվել են ԱՊՀ տարածքում համագործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր, ինչպես նաև կորոնավիրուսի համավարակի դեմ համընդհանուր պայքարին ուղղված միջոցառումները:
ՌԴ մարդու բարեկեցության և սպառողների իրավունքների պաշտպանության ոլորտի Դաշնային ծառայության ղեկավարի ժամանակավոր պաշտոնակատար Աննա Պոպովան կորոնավիրուսի դեմ ուղղված աշխատանքների ու քայլերի մասին հանդես է եկել մանրամասն զեկույցով:

The Prime Minister Participates in the Informal Meeting of the Leaders of the CIS Member States
Prime Minister Nikol Pashinyan participated in the informal meeting of the leaders of the CIS member states in St. Petersburg.
The event was attended by the President of the Russian Federation Vladimir Putin, the President of Kazakhstan Kassym-Jomart Toka, the President of Kyrgyzstan Sadyr Japarov, the President of Belarus Alexander Lukashenko, the President of Tajikistan Emomali Rahmon, the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, the President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedow, the President of Azerbaijan Ilham Aliyev, the First President of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev, as well as CIS Executive Secretary Sergei Lebedev.
First, the participants of the meeting took a “family photo”, then Russian President Vladimir Putin greeted those present.
Issues related to the development of cooperation in the CIS area, as well as joint measures to combat the coronavirus were discussed at the meeting.
Anna Popova, Acting Head of the Russian Federal Service for the Oversight of Consumer Protection and Welfare, presented a detailed report on the work and measures taken against the coronavirus.