Հայ–թուրքական հարաբերությունների կարգավորումից կօգտվի ամբողջ աշխարհը. ՄԱԿ–ում ՌԴ փոխներկայացուցիչ
ՄԱԿ–ում ՌԴ մշտական  ներկայացուցչի տեղակալ  Դմիտրի Պոլյանսկին պատասխանել է թուրքական լրատվական գործակալության հարցերին։
Ինչպես հայտնում է News.am-ը՝ հղում կատարելով թուրքական Anadolu-ին՝ Դմիտրի Պոլյանսկին նշել է, թե հայ–թուրքական հարաբերությունների կարգավորման բանակցությունները ՌԴ–ն գոհունակությամբ է ընդունել։ «Հանդիպումը Մոսկվայում իրականացնելը անակնալ չէ։
Թե Թուրքիան, թե Հայաստանը մեր լավ գործընկերներն են։  Մենք աջակցում ենք տարածաշրջանային ցանցերի ընդլայնմանը։ Գործընթացը շատ զգայուն է, կողմերն ունեն վստահության պակաս եւ  պետք է այն հաղթահարել։ Հայ–թուրքական հարաբերությունների կարգավորումից ամբողջ աշխարհը օգուտ կստանա»,–ասել է Դմիտրի Պոլյանսկին։

Whole World Will Benefit from Normalization of Armenian-Turkish Relations: Dmitry Polyanskiy
Deputy Permanent Representative of the Russian Federation to the United Nations Dmitry Polyanskiy answered questions from a Turkish news agency.
As News.am reports, referring to Anadolu, Polyanskiy stated that Russia accepted the negotiations for normalization of the Armenian-Turkish relations with satisfaction.
“The holding of the meeting in Moscow is not a surprise. Both Turkey and Armenia are Russia’s good partners. We support the expansion of regional networks. The process is very sensitive. The sides have lack of trust, and this needs to be overcome. The whole world will benefit from the normalization of the Armenian-Turkish relations,” Polyanskiy said.