Գյուղում կրակոցները պարզ լսվում էին. ադրբեջանցիները կրակել են Գեղարքունիքի ուղղությամբ
Ադրբեջանական զինուժն այսօր առավոտյան կրակոցներ է արձակել Գեղարքունիքի մարզի Վերին Շորժա համայնքին կից սահմանների ուղղությամբ։ Տեղեկությունը Sputnik Արմենիային հայտնեց Վերին Շորժա համայնքի ղեկավար Արտյոմ Երանոսյանը` հավելելով, որ հայկական կողմի պատասխան գործողությունների արդյունքում հակառակորդի կրակոցները լռեցվել են։
«Գյուղում կրակոցները պարզ լսվում էին, այնքան հեռվից չէին, որ չլսվեին։ Մոտավորապես Վերին Շորժայի աջ հատվածի կողմում էր։ Կրակոցի ձայները սարերից արձագանքում է, դժվար է որոշել` ինչ տրամաչափի զենքեր են, որտեղից են։ Համենայնդեպս, նրանց մեկի փոխարեն մենք տասը կրակել ենք»,– ասաց Երանոսյանը։
Համայնքի ղեկավարը հայտնեց, որ հայկական կողմից զոհեր և վիրավորներ չկան։ Ադրբեջանական կողմի մասին տեղեկություններ չկան։
Երանոսյանը նշեց, որ սահմանապահ հենակետերը գյուղից շուրջ 3 կմ–ի վրա են տեղակայված։
Վերջին անգամ գյուղում կրակոցներ լսվել են Ամանորի գիշերը, համայնքի ղեկավարի խոսքով` դարձյալ հայկական կողմի պատասխան կրակոցների արդյունքում հակառակորդը լռել է։
Սահմանամերձ Կութ համայնքի վարչական ղեկավար Սիմա Չիթչյանն ու Նորաբակի վարչական ղեկավար Վազգեն Ասատրյանը Sputnik Արմենիային հայտնեցին, որ իրենց գյուղերի ուղղությամբ կրակոցներ չեն եղել։

ВС Азербайджана открыли огонь в направлении села Верин Шоржа
Азербайджанские вооруженные силы открыли огонь в направлении армянских позиций села Верин Шоржа Гегаркуникской области. Об этом сообщил корреспонденту Sputnik Армения глава общины Артем Ераносян.
"Они (азербайджансмкая сторона - ред) начали стрельбу, и наши ребята подавили огонь. Непонятно из оружия какого калибра стреляют, но точка, откуда велся огонь, находится в трех километрах от нашего села. Порядка часа велась стрельба", - отметил он.
Ераносян добавил, что выстрелы были слышны и в самом селе. По его данным, у армянской стороны раненых и погибших нет.
Он отметил, что в последний раз азербайджанские вооруженные силы открывали огонь в новогоднюю ночь.
В свою очередь главы администраций сел Кут и Норабак - Сима Читчян и Норабак Вазген Асатрян, отметили, что в направлении их населенных пунктов азербайджанские ВС огонь не открывали.