ՀԱՊԿ անդամ երկրների պաշտպանության նախարարների արտահերթ նիստ կանցկացվի
ՀԱՊԿ պաշտպանության նախարարների խորհրդի արտահերթ նիստը, որտեղ կքննարկվեն Ղազախստանում խաղաղապահ գործողության անցկացումը, տեղի կունենա հունվարի 13-ին: ՌԻԱ Նովոստիի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասել է կազմակերպության մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Զայնետդինովը։
«ՀԱՊԿ անդամ երկրների պաշտպանության գերատեսչությունների ղեկավարները կքննարկեն Ղազախստանում խաղաղապահ գործողության անցկացումը»,- լրագրողներին ասել է նա։
Նրա խոսքով, հանդիպմանը կմասնակցեն ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովը և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի տեղակալ  Թահիր Խայրուլոևը։

Внеочередное заседание Совета министров обороны ОДКБ состоится в четверг
Внеочередное заседание Cовета министров обороны стран ОДКБ состоится 13 января, на нем обсудят проведение миротворческой операции в Казахстане, сообщил РИА Новости пресс-секретарь организации Владимир Зайнетдинов.
"Главы оборонных ведомств государств-членов ОДКБ обсудят проведение миротворческой операции в Казахстане", - сообщил Зайнетдинов журналистам.
По его словам, в заседании примут участие начальник Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковник Анатолий Сидоров и заместитель генсека ОДКБ Тахир Хайрулоев.