Շարունակում ենք միջադեպեր ու զոհեր ունենալ սահմանին. խաղաղ զարգացման օրակարգը բացելու համար մեզ ամուր նյարդեր են հարկավոր. Փաշինյան
Կառավարության այսօրվա նիստում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, թե, ցավոք սրտի, շարունակում ենք միջադեպեր ու զոհեր ունենալ սահմանին, հայտնում է Aysor.am:
«Մեր քաղաքականությոնը մենք հռչակել ենք ու ես ասել եմ, որ առաջին խնդիրներից մեկը մեր երկրի պաշպանողականությունը շարունակաբար բարձրացնելն է, բայց, մյուս կողմից, ասել եմ, որ մեր հռչակած խաղաղ զարգացման օրակարգը բացելու համար մեզ ամուր նյարդեր են հարկավոր», - ասաց նա:
Փաշինյանը նշեց, թե շատ-շատերն անընդհատ փորձելու են ապացուցել, որ դա հնարավոր չէ:
«Մենք հետևողական շարժվելու ենք այս ճանապարհով ու պիտի ամեն ինչ անենք, որ մեր երկրի շուրջ ձևավորվի կայուն ու անվտանգ միջավայր, սա քաղաքական մեր ամենակարևոր անելիքն է, առավել ևս, 2020 թվականի պատերազմից ու 2021 թվականի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններից հետո», - հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը:

На границе продолжают гибнуть военные, но нам нужны крепкие нервы для открытия эры мирного развития: Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня на заседании правительства заявил, что, к сожалению, на границе продолжаются инциденты, в результате чего гибнут военнослужащие, передает Aysor.am.
"Мы заявили о нашей политике, и я говорил, что приоритетом является повышение нашей обороноспособности. Но, с другой стороны, я говорил, что для открытия объявленной нами эры мирного развития необходимы крепкие нервы", - сказал Пашинян.
Он отметил, что многие будут пытаться доказать, что это невозможно.
"Мы последовательно будем продвигаться по этому пути и должны сделать все, чтобы вокруг нашей страны была сформирована стабильная и безопасная атмосфера. Это в политическом плане наша главная задача", - отметил премьер Армении.