Պաշտպանության նախարարն ընդունել է Արցախում ՌԴ խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատարին
Հունվարի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ՌԴ Հարավային ռազմական օկրուգի հրամանատարի տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովին և Արցախում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ ուժերի նորանշանակ հրամանատար, գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովին:
ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհավորել է գեներալ-մայոր Անդրեյ Վոլկովին՝ նոր պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություններ մաղթել խաղաղապահ առաքելության ընթացքում:
Կողմերը բարձր են գնահատել տարածաշրջանում ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանն ուղղված Ռուսաստանի Դաշնության ջանքերը, ինչպես նաև Արցախում իրականացվող խաղաղապահ առաքելության ընթացքն ու արդյունավետությունը:

Suren Papikyan Receives Newly Appointed Commander of Russian Peacekeeping Contingent in Artsakh
On January 13, Suren Papikyan, Armenia’s Minister of Defense received Lieutenant General Rustam Muradov, the Deputy Commander of the Southern Military District of the Russian Federation, and Major General Andrey Volkov, the newly appointed Commander of the Russian Federation Peacekeeping Forces in Artsakh, 1lurer.am reports.
The Minister of Defense congratulated Major-General Andrey Volkov on assuming the new post and wished him success in his peacekeeping mission.
The parties praised the efforts of the Russian Federation to stabilize the military-political situation in the region, as well as the process and effectiveness of the peacekeeping mission in Artsakh.