ՀԱՊԿ խաղաղապահ ուժերը Ղազախստանում կատարել են իրենց առաջադրանքը. Պուտին
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) խաղաղապահ ուժերը Ղազախստանում կատարել են իրենց առաջադրանքը, ուստի այժմ պետք է տուն վերադառնան, փոխանցում է ՏԱՍՍ գործակալությունը:
«Ընդհանուր առմամբ, մենք պետք է տուն վերադառնանք, մենք կատարել ենք մեր խնդիրը», - հինգշաբթի օրը հայտարարել է պետության ղեկավարը Ռուսաստանի պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուի հետ հանդիպմանը։
Պուտինը շնորհակալություն է հայտնել գերատեսչության ղեկավարին, «Գլխավոր շտաբին, բոլոր նրանց, ովքեր ղեկավարել են օպերացիան այս աշխատանքի համար»։ «Ուզում եմ հույս հայտնել, որ մեր զինված ուժերի օգտագործման այս պրակտիկան ավելի կուսումնասիրվի, ճշգրտումներ կկատարվեն, եթե դրանք անհրաժեշտ լինեն, գործնական աշխատանքում»,- հավելել է նախագահը։

CSTO Peacekeepers Accomplished Mission in Kazakhstan, Time to Return Home: Putin
The peacekeepers from the Collective Security Treaty Organization have accomplished their mission in Kazakhstan, and it’s time for them to return home, Russian President Vladimir Putin said on Thursday, TASS reports.
"Overall, it’s time to return home. We have accomplished our task," Putin said as he met with Defense Minister Sergey Shoigu.
The president thanked the defense minister, the General Staff, and all those who had led the operation. "I want to express hope that this practice of using our armed forces will be studied additionally, adjustments if any will be made to the practical work," the president added.