Հայաստանի և Թուրքիայի ներկայացուցիչները պատրաստակամություն են հայտնել վարել ապաքաղաքականացված երկխոսություն. ՌԴ ԱԳՆ
Հունվարի 14-ին Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի փոխնախարար Ա.Յու.Ռուդենկոն երկկողմ հարաբերությունների կարգավորման հարցերի շուրջ առանձին հանդիպումներ է ունեցել Հայաստանի և Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչների՝ Ռ.Կ.Ռուբինյանի և Մոսկվա ժամանած Ս.Կիլիչի հետ, հայտնում են ՌԴ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Ուղիղ շփում է տեղի ունեցել նաև հայ և թուրք հատուկ ներկայացուցիչների միջև։
«Կողմերը ի ցույց դրեցին իրենց պատրաստակամությունը բաց, կառուցողական, ոչ քաղաքականացված երկխոսություն վարել, կենտրոնանալով գործնական արդյունքների վրա՝ փոքր քայլերով անցնելով պարզից բարդին: Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել շարունակել ընդհանուր եզրեր գտնելուն միտված աշխատանքը, ինչը կծառայի ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների, ի շահ տարածաշրջանի կայունության և տնտեսական բարգավաճման», - ասված է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրությունում։

Russian Foreign Ministry Comments on First Meeting Between Representatives of Armenia and Turkey
The Russian Ministry of Foreign Affairs issued a statement on the first meeting between the special representatives of Armenia and Turkey.
“The parties showed their readiness to engage in dialogue in a constructive, non-politicized manner, in the spirit of openness and focus on practical results, moving forward with ''small steps'' from simple to complex,” the Foreign Ministry said, armradio.am reports.
“It was agreed to continue the search for common ground, which would work for the benefit of the peoples of the two countries, in the interests of stability and economic prosperity in the region,” it added.