Ադրբեջանցիները դեռ չեն վերադարձրել Արցախի 69-ամյա բնակչին
Արցախի Հանրապետության քաղաքացին, ով երեկ հայտնվել էր Ադրբեջանի Հանրապետության զինված ուժերի վերահսկողության տակ գտնվող տարածքում ու վերցվել արգելանքի, դեռ չի վերադարձվել հայկական կողմին։
Բերձորի քաղաքապետ Նարեկ Ալեքսանյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ այս պահին ռուս խաղաղապահների մասնակցությամբ բանակցություններ են ընթանում Արցախի քաղաքացուն վերադարձնելու ուղղությամբ։
«Մինչև օրվա վերջ ավելի հստակ կլինի, թե երբ կվերադարձվի»,- նշել է նա։
Ն. Ալեքսանյանն ասել է, որ մինչև պատերազմը 69-ամյա Անդրանիկ Ալեքսանյանը բնակվում էր Քաշաթաղի շրջանի հյուսիսային թևում, որն այժմ թշնամու վեահսկողության տակ է։
«Հաշվի առնելով, որ կռվից հետո է տեղափոխվել Բերձոր, երեկ էլ եղանակը մառախլապատ էր ու ձյուն, ըստ երևույթին, մոլորվել է»,- նշեց Բերձորի քաղաքապետը։

Азербайджанцы пока не вернули 69-летнего жителя Арцаха
Гражданин Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), который 14 января оказался на подконтрольной ВС Азербайджана территории и был арестован ими, еще не возвращен армянской стороне.
Мэр Бердзора Нарек Алексанян в беседе с корреспондентом Panorama.am сообщил, что в настоящее время с участием российских миротворцев ведутся переговоры в направлении возвращения армянской стороне гражданина Арцаха.
''К концу дня прояснится, когда его вернут'', – отметил он.
Н. Алексанян сообщил, что до войны 69-летний Андраник Алексанян проживал на северном крыле Кашатагского района, которое сейчас находится под контролем врага.
''Учитывая, что после войны он перебрался в Бердзор, а вчера была туманная погода, шел снег, по всей видимости, он заблудился'' ,– указал мэр Бердзора.