Այսօրվա «հերոսը» 1998-2008 թթ․ ավելի շատ նմանվում էր խոնարհ հարսի քան հասուն տղամարդու․ երկրորդ նախագահի գրասենյակն՝ Ալիևի մասին
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը օրերս հարցազրույց է տվել մի շարք լրատվամիջոցների, որտեղ անդրադարձել է Հայաստանին, այդ թվում՝ Ռոբերտ Քոչարյանին։ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակը News.am-ին մեկնաբանություն է տվել Ալիևի խոսքերի վերաբերյալ։
«Արցախյան ազատամարտի ժամանակ զորակոչային տարիքի եղած և բանակից ճողոպրած Ալիևը կրկին լեզվին է տվել: Դասալիքի երիտասարդական տրավմաները, ինչպես երևում է, նրան հանգիստ չեն տալիս, և նա փորձում է անընդհատ իքնահաստատվել: Ցավոք, նրա լեզուն բացվել է վերջին պատերազմում հայաստանյան իշխանավորների պասերի կամ հիմարութունների արդյունքում ձեռք գցած իր հաղթանակից:
Նախագահ Քոչարյանի ղեկավարած բանակի հետ Իլհամը և իր ընտանիքը պատերազմելու հնարավորություն ունեցել է 1998-2008 թվականներին, բայց, ինչպես հիշում ենք, այսօրվա «հերոսը» այն ժամանակ ավելի նմանվում էր խոնարհ հարսի քան հասուն տղամարդու», - հարցին արձագանքել է գրասենյակի համակարգող Բագրատ Միկոյանը:

Президент Азербайджана походил на покорную невесту։ офис Роберта Кочаряна
Ильхам (президент Азербайджана – ред.) и его семья с армией Кочаряна имели возможность воевать в 1998-2008 годах, но, как все помнят, сегодняшний "герой" в то время больше походил на покорную невесту, чем на зрелого мужчину. Об этом говорится в ответе координатора офиса второго президента Республики Армения Роберта Кочаряна Баграта Микояна на запрос Новости Армении – NEWS.am.
"Удравший из армии во время освободительной войны в Карабахе Алиев вновь сболтнул лишнее. Юношеские травмы дезертира, как видно, не оставляют его в покое, и он постоянно пытается самоутвердиться. К сожалению, его язык развязался после победы в последней войне в результате глупостей властей Армении", – отмечается также в заявлении.
Напомним, что на днях президент Азербайджана Ильхам Алиев дал интервью ряду СМИ, в котором коснулся также Роберта Кочаряна.