Ռուսաստանը մտահոգված է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների եռյակը չի կարող այցելել Լեռնային Ղարաբաղ
Novorosinform.org
Ռուսաստանը մտահոգված է, որ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների եռյակը չի կարող այցելել Լեռնային Ղարաբաղ։ Այս մասին հայտարարել է ԵԱՀԿ-ում Ռուսաստանի մշտական ներկայացուցիչ Ալեքսանդր Լուկաշևիչը, փոխանցում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Ի՞նչն է մեզ մտահոգում․ այն, որ համանախագահների եռյակին մինչ օրս չի հաջողվում այցելել տարածաշրջան, ծանոթանալ իրավիճակին և կոնկրետ միջոցներ ձեռնարկել՝ կողմերին աջակցելու մարդկանց միջև շփումների հաստատման, հումանիտար խնդիրների լուծման գործում»,-ասել է նա, հայտնում է NEWS.am։

Lukashevich: Russia Concerned that OSCE Minsk Group Co-Chairs May Not Be Able to Visit Nagorno-Karabakh
Novorosinform.org
Russia is concerned that the troika of the OSCE Minsk Group Co-Chairs will not be able to visit Nagorno-Karabakh. This was stated by Ambassador Alexander Lukashevich, Permanent Representative of Russia to the Organization for Security and Cooperation in Europe (OSCE), RIA Novosti reports.
"What worries us? The fact that the three co-chairs are still unable to visit the region, get acquainted with the situation, and take concrete measures to assist the parties, to establish contacts between the people, to resolve humanitarian issues," he saidNews.am reports.