Արմեն Սարգսյանը և Մարիամ Ալ-Մուհեյրին քննարկել են համատեղ փոխշահավետ նախագծերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր
Աշխատանքային այցով Արաբական Միացյալ Էմիրություններում գտնվող՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հանդիպել է ԱՄԷ շրջակա միջավայրի և կլիմայական​ փոփոխությունների նախարար Մարիամ Ալ-Մուհեյրիի հետ:
Նախարար Ալ-Մուհեյրին շնորհակալություն է հայտնել նախագահ Սարգսյանին՝ ​ «Աբու Դաբի կայունության շաբաթվա» շրջանակում անցկացվող՝​ կայուն զարգացման և կլիմայական փոփոխությունների խնդիրներին նվիրված ​ համաժողովներին մասնակցելու համար։ Նշելով, որ ՄԱԿ-ի՝ Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի կողմերի 28-րդ համաժողովը (COP28) 2023թ տեղի է ունենալու ԱՄԷ-ում, նա ներկայացրել է կլիմայական փոփոխություններին դիմագրավելու​ անհրաժեշտությամբ պայմանավորված՝ իր երկրի կողմից նախատեսվող մի շարք քայլեր։
Նախագահ Սարգսյանը և նախարարը քննարկել են կայուն զարգացում ապահովող մի շարք ոլորտներում հայ-էմիրաթական համագործակցության ընդլայնմանը, համատեղ փոխշահավետ նախագծերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Армен Саркисян встретился с министром окружающей среды и климатических изменений ОАЭ Мариам Альмейри
Находящийся с рабочим визитом в Объединённых Арабских Эмиратах Президент Республики Армения Армен Саркисян сегодня встретился с Министром окружающей среды и климатических изменений ОАЭ Мариам Альмейри.
Министр Альмейри выразила благодарность Президенту Саркисяну за участие в конференциях, посвящённых устойчивому развитию и проблемам климатических изменений, которые состоялись в рамках форума «Неделя устойчивого развития в Абу-Даби». Отметив, что 28-ой саммит Рамочной конвенции ООН по изменениям климата (СОР28) будет проведён в 2023 году в ОАЭ, она представила ряд мероприятий, запланированных её страной в связи с необходимостью противодействия климатическим изменениям.
Президент Саркисян и Министр обсудили вопросы расширения армяно-эмиратского сотрудничества в вопросах обеспечения стабильного развития, а также реализации ряда взаимовыгодных совместных проектов.