Ադրբեջանցիների՝ Արցախի որոշ գյուղեր մտնելու, բնակիչների՝ սեփական ուժերով նրանց հակազդելու լուրերը սուտ են. Արցախի ԱԱԾ
Արցախի ԱԱԾ-ն հայտարարություն է տարածել, որում քաղաքացիներին կոչ է անում զերծ մնալ կասկածելի լուրեր տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական լրահոսին․
«Հարգելի քաղաքացիներ, «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի արցախյան տիրույթում «ադրբեջանցիների Արցախի Հանրապետության որոշ գյուղեր ազատ մուտք գործելու, տեղի բնակիչների սեփական ուժերով նրանց հակազդելու ու այդ պատճառով պատասխանատվության ենթարկվելու» վերաբերյալ լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը։

СНБ Арцаха призывает воздержаться от распространения подозрительных новостей
СНБ Арцаха призывает воздержаться от распространения подозрительных новостей, следить только за официальными новостями, передает Artsakhpress.am.
"Уважаемые граждане, слухи о "свободном въезде азербайджанцев в некоторые села Республики Арцах, противодействии местных жителей своими силами и в связи с этим привлечении к ответственности" на арцахском домене социальной сети "Фейсбук" не соответствуют действительности.
Призываем не поддаваться ложным новостям, воздерживаться от распространения подозрительных новостей, обсуждать их в социальных сетях и следить только за официальными новостями", — говорится в заявлении СНБ Арцаха.