Ֆրանսիայի ԱԳ նախարարն անընդունելի է համարել Ալիևի հայտարարությունները Վալերի Պեկրեսի հասցեին
Ֆրանսիայի ԱԳ նախարար Ժան Իվ Լը Դրիանն անընդունելի է համարել Ադրբեջանի նախագահի հայտարարությունները Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու Վալերի Պեկրեսի հասցեին, փոխանցում է 1lurer.am:
Ինչպես հաղորդում է Nouvelles d ‘ Arménie-ն, ելույթ ունենալով Ազգային ժողովում, Լը Դրիանը հայտարարել է, որ նախագահ Ալիևի արտահայտություններն «անընդունելի են ձևով և բովանդակությամբ»: Նրա խոսքով ՝ այդ մասին նա հայտնել է Ֆրանսիայում Ադրբեջանի դեսպանին։
Միևնույն ժամանակ նախարարը ափսոսանք է հայտնել, որ Վալերի Պեկրեսը չի տեղեկացրել Ֆրանսիայի ԱԳՆ-ին Ստեփանակերտ կատարած իր այցի մասին: Լը Դրիանը նաև հաստատել է Ֆրանսիայի աջակցությունը Հայաստանին։
Ավելի վաղ Վալերի Պեկրեսը դատապարտել էր Իլհամ Ալիևի՝ Արցախ կատարած այցից հետո հնչեցրած սպառնալիքները։

Глава МИД Франции назвал неприемлемыми заявления Алиева в адрес Валери Пекресс
Глава МИД Франции Жан-Ив Ле Дриан назвал неприемлемыми заявления президента Азербайджана в адрес кандидата в президенты Франции Валери Пекресс, передает 1lurer.am.
Как сообщает Nouvelles d’Arménie, выступая в Национальном собрании, Ле Дриан заявил, что высказывания президента Алиева "неприемлемы по форме и содержанию". По его словам, он сообщил об этом послу Азербайджана во Франции.
В то же время министр выразил сожаление, что Валери Пекресс не проинформировала МИД Франции о своей поездке в Степанакерт. Ле Дриан также подтвердил поддержку Францией Армении.
Ранее Валери Пекресс осудила угрозы в свой адрес, озвученные Ильхамом Алиевым после ее визита в Арцах.