Զախարովան Կիև Ալիևի այցի մասին. կարեւոր է, որպեսզի այդ կապերն ու շփումներն ուղղված չլինեն երրորդ երկրների դեմ
Երկկողմ հարաբերությունների հաստատումը յուրաքանչյուր պետության ինքնիշխան իրավունքն է, կարևոր է, որպեսզի այդ կապերը և շփումները ուղղված չլինեն երրորդ երկրների դեմ։ Այսպես է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան մեկնաբանել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այցը Կիև, որի ընթացքում նա հայտարարել է Ուկրաինայի «տարածքային ամբողջականության» ճանաչման մասին, հայտնում է NEWS.am։
«Մենք ելնում ենք այդ սկզբունքային դիրքորոշումից այլ երկրների հետ մեր շփումները կառուցելիս և նման մոտեցում ենք ակնկալում մեր գործընկերներից»,- նշել է Զախարովան։

Захарова о визите Алиева в Киев: важно, чтобы эти связи и контакты не были направлены против третьих стран
Выстраивание двусторонних отношений – суверенное права каждого государства, важно, чтобы эти связи и контакты не были направлены против третьих стран. Как передает News.am, так официальный представитель МИД РФ Мария Захарова прокомментировала визита президента Азербайджана Ильхама Алиева в Киев, в ходе которого он заявил о признании "территориальной целостности" Украины.
"Мы исходим из этой принципиальной позиции в выстраивании своих контактов с другими странами и ожидаем  подобного подхода от наших партнеров", - отметила она.