ԱԳՆ-ն քննարկում է Արարատ Միրզոյանի՝ Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին մասնակցության նպատակահարմարության հարցը. Խոսնակ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ստացել և շարունակում է ստանալ այս տարվա ընթացքում տարատեսակ միջոցառումների, այդ թվում՝ Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին մասնակցության հրավերներ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը։
«ՀՀ ԱԳ նախարարությունը համապատասխան ընթացակարգով քննարկում է նախարարի՝ վերոնշյալ միջոցառումներին մասնակցության նպատակահարմարությունը։ Հանրությունը պատշաճ կերպով կտեղեկացվի կայացվելիք որոշումների մասին» , - տեղեկացրել է Հունանյանը։

МИД Армении обсуждает вопрос целесообразности участия Арарата Мирзояна в Дипломатическом форуме Анталии: Ваан Унанян
Министр иностранных дел Армении получил и продолжает получать в течение этого года приглашения на участие в различных мероприятиях, в том числе дипломатическом форуме в Анталии, заявил корреспонденту Aysor.am пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян.
''Министерство иностранных дел Армении в соответствующем порядке обсуждает целесообразность участия министра в вышеупомянутых мероприятиях. Общество в надлежащем порядке будет проинформировано о принимаемых решениях'', - сообщил Унанян.
Напомним, министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу сообщил, что Армения также приглашена на дипломатический форум, который пройдет в Анталии с 11 по 13 марта.