ԱԳՆ-ն քննարկում է Արարատ Միրզոյանի՝ Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին մասնակցության նպատակահարմարության հարցը. Խոսնակ
ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը ստացել և շարունակում է ստանալ այս տարվա ընթացքում տարատեսակ միջոցառումների, այդ թվում՝ Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին մասնակցության հրավերներ, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը։
«ՀՀ ԱԳ նախարարությունը համապատասխան ընթացակարգով քննարկում է նախարարի՝ վերոնշյալ միջոցառումներին մասնակցության նպատակահարմարությունը։ Հանրությունը պատշաճ կերպով կտեղեկացվի կայացվելիք որոշումների մասին» , - տեղեկացրել է Հունանյանը։

Armenian MFA Discusses Expediency of Ararat Mirzoyan's Participation in Antalya Diplomatic Forum: Spokesperson
The Armenian Foreign Minister has received and continues to receive invitations to participate in various events this year, including the diplomatic forum in Antalya, Vahan Hunanyan, spokesman of the Armenian Foreign Ministry, told Aysor.am.
''The Ministry of Foreign Affairs of Armenia is discussing the expediency of the minister's participation in the above-mentioned events in the appropriate order.