Էրդողանն առաջարկել է Պուտին-Զելենսկի դեմ առ դեմ հանդիպում կազմակերպել
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ Անկարան ցանկանում է դեմ առ դեմ հանդիպում կազմակերպել Ռուսաստանի և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկու միջև, գրում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Պատերազմի մթնոլորտը, այս հոգեբանական վիճակը մեզ վրդովեցնում է, քանի որ մենք երկու կողմերի հետ լավ հարաբերություններ ունեցող երկիր ենք։ Մեր հույսն է կազմակերպել հարգարժան Պուտինի և Զելենսկու հանդիպումը՝ ապահովելու դեմ առ դեմ հանդիպում»,- ասել է Էրդողանը մամուլի ասուլիսի ժամանակ։
Թուրքիայի ղեկավարը նշել է, որ կշարունակի շփումները Պուտինի հետ՝ տարածաշրջանում խաղաղություն և կայունություն ապահովելու համար։

Erdogan Offered to Organize a Face-to-Face Meeting Between Putin and Zelensky
Turkish President Recep Tayyip Erdogan said that Ankara wants to organize a face-to-face meeting between Russian and Ukrainian Presidents Vladimir Putin and Vladimir Zelensky, RIA Novosti reports.
"We are disappointed by the war environment and the psychological situation, because we are a country with good relations on both sides. We hope to arrange a meeting between Putin and Zelensky, a face-to-face meeting," Erdogan said.
The Turkish leader noted that he would continue contacts with Putin to ensure peace and stability in the region.