Զելենսկին պատասխանել է Բայդենի՝ Ռուսաստանի «փոքր ներխուժման» մասին խոսքերին
Ուկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին Twitter-ում պատասխանել է ամերիկացի առաջնորդ Ջո Բայդենի խոսքերին Ռուսաստանի կողմից հանրապետության տարածք «փոքր ներխուժման» սպառնալիքի մասին, փոխանցում է Lenta.ru-ն:
«Մենք ցանկանում ենք հիշեցնել մեծ պետություններին, որ չկան մանր ագրեսիաներ և չկան փոքր ժողովուրդներ: Ինչպես չեն լինում նաև աննշան զոհեր ու փոքր վիշտ հարազատների կորուստից: Ես սա ասում եմ որպես մեծ տերության նախագահ », - գրել է Զելենսկին:
Ավելի վաղ Բայդենը հայտնել էր, որ Արևմուտքի արձագանքը կարող է տարբեր լինել Ուկրաինա ռուսական ներխուժման դեպքում։ Նրա խոսքով՝ Ռուսաստանի փոքր ներխուժումն Ուկրաինա կարող է ավելի զուսպ արձագանք առաջացնել Վաշինգտոնի և դաշնակիցների կողմից, քան լայնամասշտաբը:

Зеленский ответил на слова Байдена о ''небольшом вторжении'' России
Президент Украины Владимир Зеленскийу себя в Twitter ответил на слова американского лидера Джо Байдена об угрозе ''небольшого вторжения'' России на территорию республики, передает Lenta.ru.
''Хотим напомнить великим державам, что незначительных агрессий не бывает и маленьких народов не бывает. Как не бывает и незначительных жертв и маленького горя от потери близких. Говорю это как президент великой державы'', - написал Зеленский.
Как ранее сообщил CNN, Байден высказал мнение, что реакция Запада может быть разной в случае вторжения России на Украину. ''Одно дело, если это незначительная вылазка, и в конечном итоге нам придется спорить о том, что делать, а что не делать'', - сказал президент США.