Պուտին-Զելենսկի հանդիպման նախապատրաստում չի պլանավորվում. Պեսկով
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկու երկկողմ հանդիպման նախապատրաստում, որն առաջարկել էր Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը, չի պլանավորվում, ՌԻԱ Նովոստիին ասել է Կրեմլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Այս հանդիպման մասին ոչինչ չկա: <...> Կա միայն զենքի մատակարարում Ուկրաինա և նրա կողմից Մինսկի միջոցառումների փաթեթը չկատարելը», - ասել է պետության ղեկավարի մամուլի քարտուղարը:
Այն, որ Էրդողանը Պուտինին և Զելենսկուն հրավիրում է բանակցությունների, հայտնի դարձավ նախօրեին։
Ինչպես ավելի ուշ նշել է Թուրքիայի նախագահը, Անկարան հույս ունի, որ երկու առաջնորդները կկարողանան շփվել դեմ առ դեմ։

Песков прокомментировал идею Эрдогана провести встречу Путина и Зеленского
Никакой подготовки к двусторонней встрече президентов России и Украины Владимира Путина и Владимира Зеленского, провести которую предложил турецкий лидер Тайип Эрдоган, не идет, сообщил РИА Новости представитель Кремля Дмитрий Песков.
"По этой встрече нет ничего. <...> Есть только накачка Украины вооружениями и невыполнение ею минского комплекса мер", - сказал пресс-секретарь главы государства.
О том, что Эрдоган приглашает Путина и Зеленского провести переговоры, стало известно накануне. Как позднее отметил президент Турции, Анкара надеется, что два лидера смогут пообщаться "с глазу на глаз, лицом к лицу".