Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Լեհաստանի ԱԳ նախարար Զբիգնև Ռաուին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Լեհաստանի արտգործնախարար Զբիգնև Ռաուի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ կառավարության և ԵԱՀԿ-ի միջև համագործակցությունն ու ընդգծել կազմակերպության դերը եվրոպական տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության ապահովման գործում:
Նիկոլ Փաշինյանը և Զբիգնև Ռաուն անդրադարձել են Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ, Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին ստեղծված իրավիճակին: Կողմերը կարևորել են ԼՂ հակամարտության համապարփակ կարգավորումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում և նշել Արցախի բնակչության հիմնարար իրավունքների պաշտպանության կարևորությունը:
Զբիգնև Ռաուն հավելել է, որ ԵԱՀԿ-ն շարունակելու է ջանքերը՝ նպաստելու ԼՂ հակամարտության բացառապես խաղաղ կարգավորմանն ու Հարավային Կովկասում կայունության և խաղաղության ապահովմանը:

Prime Minister Nikol Pashinyan received the delegation led by OSCE Chairperson-in-Office, Foreign Minister of Poland Zbigniew Rau.
The Prime Minister attached importance to the cooperation between the Government of the Republic of Armenia and the OSCE, emphasizing the role of the organization in ensuring security and stability in the European region.
Nikol Pashinyan and Zbigniew Rau referred to the situation around Nagorno Karabakh and on the Armenia-Azerbaijan border. The parties highlighted the comprehensive settlement of the Nagorno-Karabakh conflict within the framework of the OSCE Minsk Group Co-chairs, noting the importance of protecting the fundamental rights of the people of Artsakh.
Zbigniew Rau added that the OSCE will continue its efforts to contribute to the exclusively peaceful settlement of the Nagorno-Karabakh conflict and to ensure stability and peace in the South Caucasus.