Ռուս խաղաղապահների կողմից Ասկերանի բնակչին վիրավորելու մասին լուրը կեղծ է. Արցախի ԱԱԾ
ԱՀ ԱԱԾ-ն հերքում է ռուս խաղաղապահների կողմից Ասկերանի բնակչին վիրավորելու մասին լուրը: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունից:
«Այսօր «КУПИ ПРОДАИ́ В АРЦАХЕ» ֆեյսբուքյան խմբում տեղեկություն էր տարածվել այն մասին, որ իբր ռուս խաղաղապահները վիրավորել են Ասկերանի բնակչին՝ միաժամանակ հրապարակելով տղամարդու լուսանկար՝ դեմքի ձախ հատվածում վնասվածքներով։ Իրականում այդ տեղեկությունը հրապարակվել է ֆեյսբուքյան օգտատիրոջ էջ անօրինական մուտք գործելու միջոցով, այն իրականությանը չի համապատասխանում, տարածված լուսանկարը վերցված է համացանցից, իսկ դրանում պատկերված անձը ԱՀ քաղաքացի չէ։
Կոչ ենք անում զերծ մնալ պաշտոնական հաստատում չստացած տեղեկությունները տարածելուց և հետևել միայն պաշտոնական հաղորդագրություններին», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

Новость о ранении русскими миротворцами жителя Аскерана не соответствуют действительности: СНБ Арцаха
Служба Национальной Безопасности Республики Арцах распространила заявление.
"Сегодня в группе "Купи продай" ФБ была распространена новость о том, что русские миротворцы ранили жителя Аскерана, а также была опубликована фотография мужчины с повреждениями на левой стороне лица. В действительности, новость была опубликована путем взлома страницы пользователя ФБ и она не соответствует действительности, распространенная фотография взята из соцсети, а личность на фото не является гражданином РА.
Призываем не распространять не подтвержденную информацию и следить только за официальными сообщениями".