Պուտինը շնորհավորել է Մակրոնին Ֆրանսիայի նախագահական ընտրություններում տարած հաղթանակի կապակցությամբ
Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական հեռագիր է հղել Էմանուել Մակրոնին՝ Ֆրանսիայի ղեկավարի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ, երկուշաբթի հայտնել է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Սրտանց մաղթում եմ ձեզ հաջողություններ պետական ​​գործունեության մեջ, ինչպես նաև քաջառողջություն և բարեկեցություն»,- ասված է Պուտինի շնորհավորական գրառման մեջ:
Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարարության տվյալներով՝ նախագահական ընտրությունների երկրորդ փուլում Մակրոնը հավաքել է ձայների 58,5%-ը, իսկ նրա մրցակիցը՝ «Ազգային միավորման» թեկնածու Մարին Լը Պենը՝ 41,5%։

Russian President Vladimir Putin has sent a message to Emmanuel Macron, congratulating him on his re-election as France’s chief executive, the Kremlin press service reported on Monday, TASS reports.
"I sincerely wish you success in statesmanship, as well as good health and prosperity," Putin’s message reads, according to the Kremlin.
According to the French Interior Ministry, Macron gained 58.5% of the vote in Sunday’s presidential runoff, while his rival, National Rally candidate Marine Le Pen received 41.5%.