Արայիկ Հարությունյանը հանդիպել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին։
Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Օրակարգային հարցերը վերաբերում էին Հանրապետության առջև ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերներին, պետականաշինությանն ուղղված աշխատանքներին, ինչպես նաև օրենսդրական դաշտի կատարելագործմանը։
Տեղի ունեցած շահագրգիռ քննարկման ժամանակ բարձրացված մի շարք օրախնդիր հարցերի վերաբերյալ Նախագահ Հարությունյանն օրենսդիրներին հավաստիացրել է, որ Կառավարությունը համաչափության սկզբունքով գործադրում է բոլոր ջանքերն ըստ առաջնահերթության դրանք լուծելու համար։

President Arayik Harutyunyan Met with Members of the "Free Homeland-UCA" Parliamentary Faction
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received the members of the "Free Homeland-UCA" parliamentary faction, the Presidential Office stated.
The issues on the agenda referred to the internal and external challenges facing the Republic, the work aimed at state-building, as well as the improvement of the legislative field.
Regarding a number of issues raised during the concerned discussion, President Harutyunyan assured the legislators that the Government spares no effort to address them on the principle of proportionality.