Թուրքիան «FLYONE ARMENIA»-ին չի տրամադրել իր օդային տարածքով դեպի եվրոպական երկրներ չվերթերի իրականացման հնարավորություն
Թուրքիայի ավիացիոն իշխանությունները «FLYONE ARMENIA» ընկերությանը չեն տրամադրել Թուրքիայի օդային տարածքով դեպի եվրոպական երկրներ չվերթերի իրականացման (overflight) հնարավորություն։
«Ստեղծված իրավիճակի արդյունքում ընկերությունը ստիպված է մինչև հունիսի 10-ը չեղարկել Երևան- Լիոն- Երևան և Երևան- Փարիզ- Երևան ուղղություններով չվերթերը:
Նշենք, որ Երևան- Ստամբուլ- Երևան երթուղով չվերթերը իրականացվում են համաձայն չվացուցակի։ Չվերթերի վերսկսման վերաբերյալ կտրվի համապատասխան տեղեկատվություն։ Ընկերությունը հայցում է ուղևորների ներողամտությունը պատճառված անհարմարությունների հետ կապված։
Ավիաընկերությունն ուղևորներին առաջարկում է հետևյալ այլընտրանքները:
Թռիչքի ամսաթվի փոփոխություն։
Credit Shell Գումարի 110%–ի չափով հետ վերադարձ ձեր FLYONE անձնական հաշիվ․ միայն տոմսեր, գնված կայքում կամ հավելվածում;
Չեղարկված թռիչքի՝ տոմսի, գումարի ամբողջական վերադարձ։
Եթե տոմսը գնվել է տուրիստական գործակալությունից, ավիաընկերությունը խնդրում է կապ հաստատել գործակալության հետ՝ ընտրելու ներկայացված այլընտրանքերից մեկը», - ասված է «FLYONE ARMENIA» ընկերության տարածած հայտարարությունում։

Турция не предоставили компании FlyOne Armenia возможность осуществлять рейсы в европейские страны через ее воздушное пространство
Авиационные власти Турции не предоставили компании FlyOne Armenia возможность осуществлять рейсы в европейские страны через ее воздушное пространство, передает 1lurer.am.
"В результате сложившейся ситуации компания вынуждена отменить рейсы Ереван-Лион - Ереван и Ереван - Париж – Ереван до 10 июня.
Отметим, что рейсы по маршруту Ереван-Стамбул-Ереван выполняются согласно расписанию. О возобновлении полетов будет предоставлена ​​соответствующая информация.
Компания приносит извинения пассажирам за неудобства.
Авиакомпания предлагает пассажирам следующие альтернативы - изменение даты рейса.
Credit Shell 110% возврат на ваш личный счет FLYONE ․ Только билеты, купленные на сайте или в приложении.
Полный возврат стоимости отмененного рейса, билета, денег.
Если билет был приобретен в туристическом агентстве, авиакомпании предлагается связаться с агентством для выбора одной из альтернатив", — говорится в сообщении компании.