Կանեմ առավելագույնը՝ երկկողմ կապերին ուղղված նախաձեռնություններին աջակցելու համար. Ֆրանսիայի դեսպանը՝ Երևանի քաղաքապետին
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյի հետ: Բարձր գնահատելով Ֆրանսիայի դերը մինչ այժմ Երևանում իրականացված ծրագրերում՝ քաղաքապետը համոզմունք է հայտնել, որ դեսպանատան հետ ձևավորված ջերմ հարաբերությունները կլինեն շարունակական, ինչն իր հերթին կնպաստի Երևանի և ֆրանսիական քաղաքների միջև հաստատված բարեկամական ու գործնական հարաբերությունների առավել ընդլայնմանը:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցությունն ընդլայնելու պատրաստակամության համար՝ դեսպան Անն Լույոն նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի առավելագույնը՝ երկուստեք կապերի ամրապնդմանն ուղղված բոլոր նախաձեռնություններին աջակցելու և օժանդակելու համար:
Երևանի քաղաքապետարանն այսօր համագործակցում է Փարիզի, Մարսելի, Լիոնի, Նիցցայի և Իլ դը Ֆրանս շրջանի հետ: Կողմերը կարևորել են գործակցության ընդլայնումն ու քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում փորձի փոխանակումը՝ գործընկեր քաղաքների և ռեգիոնների հետ:
Անդրադառնալով ապակենտրոնացված համագործակցության հերթական համաժողովին, որը տեղի է ունենալու այս տարի հունիսին Լիոնում, քաղաքապետն ու դեսպանը համոզմունք են հայտնել, որ այն լավ առիթ կհանդիսանա՝ բազմակողմանի քննարկելու հետագա համագործակցության տեսլականն ու ծրագրերը:

Мэр Еревана принял посла Франции в Армении
Мэр Еревана Грачья Саркисян принял чрезвычайного и полномочного посла Французской Республики в РА Анн Луйо, передает Арменпресс.
Высоко оценив роль Франции в программах, осуществленных в Ереване, мэр выразил уверенность, что сформированные теплые отношения с посольством будут продолжительными, что, в свою очередь, будет способствовать дальнейшему расширению дружественных и деловых отношений между Ереваном и французскими городами.
Поблагодарив за готовность расширить сотрудничество, посол Анн Луйо отметила, что в рамках своих полномочий она сделает все возможное для содействия всем инициативам, направленным на укрепление двусторонних отношений.
Мэрия Еревана сотрудничает с мериями Парижа, Марселя, Лиона, Ниццы и региона Иль-де-Франс. Стороны отметили значение расширения сотрудничества и обмена опытом в различных сферах городского хозяйства с городами-партнерами и с регионами.