Կանեմ առավելագույնը՝ երկկողմ կապերին ուղղված նախաձեռնություններին աջակցելու համար. Ֆրանսիայի դեսպանը՝ Երևանի քաղաքապետին
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հանդիպել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոյի հետ: Բարձր գնահատելով Ֆրանսիայի դերը մինչ այժմ Երևանում իրականացված ծրագրերում՝ քաղաքապետը համոզմունք է հայտնել, որ դեսպանատան հետ ձևավորված ջերմ հարաբերությունները կլինեն շարունակական, ինչն իր հերթին կնպաստի Երևանի և ֆրանսիական քաղաքների միջև հաստատված բարեկամական ու գործնական հարաբերությունների առավել ընդլայնմանը:
Շնորհակալություն հայտնելով գործակցությունն ընդլայնելու պատրաստակամության համար՝ դեսպան Անն Լույոն նշել է, որ իր լիազորությունների շրջանակում կանի առավելագույնը՝ երկուստեք կապերի ամրապնդմանն ուղղված բոլոր նախաձեռնություններին աջակցելու և օժանդակելու համար:
Երևանի քաղաքապետարանն այսօր համագործակցում է Փարիզի, Մարսելի, Լիոնի, Նիցցայի և Իլ դը Ֆրանս շրջանի հետ: Կողմերը կարևորել են գործակցության ընդլայնումն ու քաղաքային տնտեսության տարբեր ոլորտներում փորձի փոխանակումը՝ գործընկեր քաղաքների և ռեգիոնների հետ:
Անդրադառնալով ապակենտրոնացված համագործակցության հերթական համաժողովին, որը տեղի է ունենալու այս տարի հունիսին Լիոնում, քաղաքապետն ու դեսպանը համոզմունք են հայտնել, որ այն լավ առիթ կհանդիսանա՝ բազմակողմանի քննարկելու հետագա համագործակցության տեսլականն ու ծրագրերը:

Yerevan Mayor receives French Ambassador
Mayor of Yerevan Hrachya Sargsyan had a meeting with Ambassador of France to Armenia Anne Louyot, the press service of the Yerevan City Hall said, Armenpress reports.
Highly valuing the role of France in the programs implemented in Yerevan so far, the Mayor expressed confidence that the warm relations with the Embassy will continue, which in its turn, he said, will contribute to the further expansion of the friendly and practical relations between Yerevan and French cities.
The French Ambassador thanked for the readiness to expand the partnership and said that she will do the utmost within her powers to assist all the initiatives aimed at strengthening the bilateral ties.
Today the Yerevan City Hall is cooperating with Paris, Marseille, Lyon, Nice and Île-de-France. The sides highlighted expanding this partnership.
Touching upon the next conference of decentralized cooperation to take place in Lyon this year in June, the Mayor of Yerevan and the French Ambassador expressed confidence that it will serve as a good occasion to discuss the vision and programs of future cooperation.