Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի Հանրապետության նորընտիր նախագահին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի Հանրապետության-Ալանիայի պետության նորընտիր նախագահ Ալան Գագլոևին:
«Մեծարգո՛ Ալան Էդուարդի
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ընտրություններում տարած հաղթանակի և Հարավային Օսիայի Հանրապետության-Ալանիայի պետության նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր գիտելիքները, անձնական որակները և պետական գործչի հմտությունները կնպաստեն եղբայրական Հարավային Օսիայի շարունակական զարգացմանը և անկախ պետականության ամրապնդմանը։
Հուսով եմ՝ Ձեր նախագահության օրոք կշարունակեն ընդլայնվել ու ամրապնդվել մեր երկրների միջև ձևավորված ավանդական բարեկամական հարաբերությունները և համագործակցությունը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ, հարգելի Ալան Էդուարդի, այս բարձր և պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն Ձեր բոլոր ձեռնարկներում, իսկ Հարավային Օսիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

Президент Арцаха направил поздравительное послание избранному президенту Республики Южная Осетия
Президент Респубики Арцах Араик Арутюнян направил поздравительное послание избранному президенту Республики Южная Осетия - Государства Алания Алану Гаглоеву.
"Многоуважаемый Алан Эдуардович!
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с победой на выборах и избранием президентом Республики Южная Осетия – Государства Алания!
Уверен, что Ваши знания, личные качества и опыт государственного деятеля окажут содействие дальнейшему поступательному развитию братской Южной Осетии и укреплению ее независимой государственности.
Надеюсь, что при Вашем президентстве традиционные отношения дружбы и сотрудничества между нашими странами будут и впредь динамично расширяться и укрепляться на благо наших народов.
Вновь поздравляю Вас, уважаемый Алан Эдуардович, с избранием на эту высокую и ответственную должность. Желаю Вам успехов во всех начинаниях, а народу Южной Осетии - мира и процветания!".