Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի Հանրապետության նորընտիր նախագահին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Օսիայի Հանրապետության-Ալանիայի պետության նորընտիր նախագահ Ալան Գագլոևին:
«Մեծարգո՛ Ալան Էդուարդի
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ընտրություններում տարած հաղթանակի և Հարավային Օսիայի Հանրապետության-Ալանիայի պետության նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր գիտելիքները, անձնական որակները և պետական գործչի հմտությունները կնպաստեն եղբայրական Հարավային Օսիայի շարունակական զարգացմանը և անկախ պետականության ամրապնդմանը։
Հուսով եմ՝ Ձեր նախագահության օրոք կշարունակեն ընդլայնվել ու ամրապնդվել մեր երկրների միջև ձևավորված ավանդական բարեկամական հարաբերությունները և համագործակցությունը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ Ձեզ, հարգելի Ալան Էդուարդի, այս բարձր և պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։ Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն Ձեր բոլոր ձեռնարկներում, իսկ Հարավային Օսիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարգավաճում»։

Arayik Harutyunyan Sent a Congratulatory Message to the President-Elect of the Republic of South Ossetia
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan sent a congratulatory message to President-elect of the Republic of South Ossetia - the State of Alania Alan Gagloev.
"Honorable Mr. Gagloev,
On behalf of the people, authorities of the Republic of Artsakh and on my own behalf, I extend my heartfelt congratulations on your victory in the elections and your election as President of the Republic of South Ossetia - the State of Alania.
I am confident that your knowledge, personal qualities and experience as a statesperson will contribute to the consistent development of fraternal South Ossetia and the strengthening of its independent statehood.
I hope that under your presidency the traditional relations of friendship and cooperation between our countries will continue to dynamically expand and strengthen for the benefit of our peoples.
Once again, I congratulate you, respected Mr. Gagloev, on your election to this high and responsible position. I wish you success in all your endeavors, peace and prosperity to the people of South Ossetia!"