Արցախում անհետ կորել է ՌԴ քաղաքացի
Արցախի Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության հերթապահ մասում, այնուհետև ԱԻ պետական ծառայության ահազանգման կենտրոնում մայիսի 10-ին հաղորդում է ստացվել Ստեփանակերտում բնակվող ՌԴ քաղաքացի Օլգա Սանիկովայի՝ մայիսի 9-ին Կարկառ գետի ափամերձ տարածքում անհետ կորելու մասին։
ՆԳ նախարարության ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ արդեն 2 օր է ոստիկանության ծառայողներն ու փրկարարները որոնողական աշխատանքներ են իրականացնում Կարկառ գետի երկայնքով։
«Որոնումներն առայժմ արդյունք չեն տվել։ Օ․Սանիկովայի մասին որևէ տեղեկություն իմանալու դեպքում՝ խնդրում ենք դիմել ոստիկանություն կամ զանգահարել 1-02»,-ասված է հաղորդագրությունում:

В Арцахе без вести пропала гражданка Российской Федерации
10 мая в дежурную часть Полиции министерства внутренних дел Арцаха, а затем в Центр оповещения Государственной службы по ЧС поступило сообщение о пропаже 9 мая на береговой линии реки Каркар гражданки РФ Ольги Санниковой, проживающей в Степанакерте.
Как передает "Арменпресс", Полиция МВД сообщает, что уже два дня сотрудники полиции и спасатели проводят поисковые работы вдоль реки Каркар.
"Поиски пока не дали результатов. Пожалуйста, при какой-либо информации об О. Санниковой, обратитесь в полицию или позвоните по номеру 1-02", - говорится в сообщении.