Երևանի քաղաքապետն ու ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության դեսպանն անդրադարձել են համատեղ ծրագրերի իրագործմանը
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հանդիպել է Հայաստանում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոն Պատրիկ Գալագերի հետ: Բարձր գնահատելով հայ-բրիտանական հարաբերությունների ներկա մակարդակը՝ քաղաքապետը կարևորել է Մեծ Բրիտանիայի կառավարության, ինչպես նաև այլ ձևաչափերով իրականացվող ծրագրերում Երևանն ընդգրկելու հարցը:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ դեսպանն իր հերթին ընդգծել է համատեղ ծրագրեր իրագործելու անհրաժեշտությունը և նշել, որ համայնքային մակարդակում գործակցության հաստատումը հնարավորություն կտա բացահայտել այն ուղիները, որոնցով բրիտնական փորձառությունը կօգնի հաղթահարել մարտահրավերները:
Ջոն Պատրիկ Գալագերին ներկայացնելով քաղաքային տնտեսության կառավարման գործում իր մոտեցումները՝ Հրաչյա Սարգսյանը, մասնավորապես, կարևորել է տեխնիկական աջակցության ու փորձի փոխանակման ծրագրերի իրականացումը տրանսպորտային համակարգի արդյունավետ կառավարման, շրջակա միջավայրի բարելավման ու քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների թվայնացման բնագավառներում:

Мэр Еревана и посол Соединенного Королевства в Республике Армения обсудили совместные программы
Мэр Еревана Грачья Саркисян принял чрезвычайного и полномочного посла Великобритании в Армении Джона Патрика Галлахера, передает Арменпресс.
В мэрии, высоко оценив нынешний уровень армяно-британских отношений, мэр отметил важность включения Еревана в программы правительства Великобритании, также и в другие форматы.
Выразив признательность за теплый прием, посол подчеркнул необходимость реализации совместных программ, отметив, что налаживание сотрудничества на уровне общин позволит выявить пути, по которым британский опыт поможет преодолеть местные проблемы.
Представляя Джону Патрику Галлахеру свои подходы к управлению городским хозяйством, Грачья Саркисян, в частности, придал особую важность программам технической помощи и обмена опытом в сферах эффективного управления транспортной системой, оздоровления окружающей среды и цифровизации услуг, предоставляемых горожанам.