Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովների նիստը կկայանա մայիսի 16-17-ը. Միրզոյան
Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև սահմանազատման և սահմանների անվտանգության հարցերով հանձնաժողովների նիստը նախատեսված է հաջորդ շաբաթ Մոսկվայում: Այս մասին հայտնել է Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ցանկանում եմ տեղեկացնել, որ մեր ադրբեջանցի գործընկերների հետ զրուցել ենք սահմանազատման և սահմանների անվտանգության հանձնաժողովներ ստեղծելու հարցի շուրջ։ Եվ փոխվարչապետ Ալեքսեյ Օվերչուկի հետ, կարծես թե, պայմանավորվածություն կա, որ մայիսի 16-17-ը Մոսկվայում կհանդիպեն հաղորդակցության հարցերով, և նաև պայմանավորվածություն կա, որ նույն տեղում՝ Մոսկվայում, նույն օրերին կկազմակերպվի երկկողմ հանդիպում սահմանազատման և սահմանների անվտանգության վերաբերյալ»,- ասել է Միրզոյանը ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ հանդիպմանը։

Yerevan, Baku Border Delimitation Commissions Due to Meet in Moscow on May 16-17
A meeting of the Azerbaijani and Armenian commissions on border delimitation and border security is scheduled to take place in Moscow next week, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan said on Thursday, TASS reports.
"I want to inform you that we had contacts with the Azerbaijani colleagues on the issue of setting up commissions on border delimitation and border security," the top diplomat said as he met with Russian counterpart Sergey Lavrov in Dushanbe.
"And it seems that there is an agreement with Deputy Prime Minister [of Russia Alexey] Overchuk that plans are to meet on communications in Moscow on May 16-17, and there is also an agreement that a bilateral meeting on delimitation and border security will be organized there, in Moscow, on the same days," Mirzoyan said.