Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Արցախի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պատասխանատուներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 13-ին ընդունել է Արցախի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պատասխանատուներին և ակումբների մի խումբ ֆուտբոլիստների։
Քննարկվել են ֆուտբոլի զարգացմանն ու մասսայականացմանն ուղղված ծրագրերը, ինչպես նաև Հանրապետությունում ֆուտբոլային ենթակառուցվածքների բարելավմանն առնչվող հարցեր։
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում բարձր է գնահատել ֆուտբոլի զարգացման համար ֆեդերացիայի կողմից գործադրվող ջանքերը և հավաստիացրել` չնայած հետպատերազմական շրջանին հատուկ սոցիալ-տնտեսական դժվարություններին՝ կառավարությունը շարունակելու է ուշադրության կենտրոնում պահել սպորտի զարգացման ծրագրերը։
Արայիկ Հարությունյանը հետաքրքրվել է նաև ֆեդերացիայի խնդիրներով և դրանց լուծման ուղղությամբ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների պատասխանատուներին։
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Անահիտ Հակոբյանը և նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը։

On May 13, Artsakh Republic President Arayik Harutyunyan received members of the Artsakh Football Federation and a group of football players of the clubs.
Programs aimed at the development and popularization of football, as well as issues related to the improvement of football infrastructure in the republic were on the discussion agenda.
In his remarks, the Head of State highlighted the efforts made by the Federation for the development of football and assured that despite the socio-economic difficulties specific to the post-war period, the Government will continue to keep sports development programs in the spotlight.
Arayik Harutyunyan inquired about problems the Federation faces and gave instructions to the responsible officials towards solving them.
Artsakh Republic Minister of Education, Science, Culture and Sports Anahit Hakobyan and Chief of the President's Office Karen Shahramanyan partook in the meeting.