Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Արցախի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պատասխանատուներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 13-ին ընդունել է Արցախի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պատասխանատուներին և ակումբների մի խումբ ֆուտբոլիստների։
Քննարկվել են ֆուտբոլի զարգացմանն ու մասսայականացմանն ուղղված ծրագրերը, ինչպես նաև Հանրապետությունում ֆուտբոլային ենթակառուցվածքների բարելավմանն առնչվող հարցեր։
Երկրի ղեկավարն իր խոսքում բարձր է գնահատել ֆուտբոլի զարգացման համար ֆեդերացիայի կողմից գործադրվող ջանքերը և հավաստիացրել` չնայած հետպատերազմական շրջանին հատուկ սոցիալ-տնտեսական դժվարություններին՝ կառավարությունը շարունակելու է ուշադրության կենտրոնում պահել սպորտի զարգացման ծրագրերը։
Արայիկ Հարությունյանը հետաքրքրվել է նաև ֆեդերացիայի խնդիրներով և դրանց լուծման ուղղությամբ հանձնարարականներ տվել շահագրգիռ մարմինների պատասխանատուներին։
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Անահիտ Հակոբյանը և նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Շահրամանյանը։

Араик Арутюнян принял представителей Федерации футбола Арцаха
13 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял представителей Федерации футбола Арцаха и группу футболистов футвольных клубов.
Были обсуждены программы, направленные на развитие и популяризацию футбола, а также вопросы, связанные с улучшением футбольной инфраструктуры в республике.
Глава государства высоко оценил усилия, прилагаемые Федерацией для развития футбола, и заверил, что, несмотря на социально-экономические трудности послевоенного периода, правительство и впредь будет уделять внимание программам развития спорта в республике.
Араик Арутюнян поинтересовался таже проблемами федерации и дал указания ответственным структурам по их решению.
Во встрече приняли участие министр образования, науки, культуры и спорта Анаит Акопян, руководитель Аппарата Президента Карен Шахраманян.