Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանը չեն հանդիպել. ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակը հերքում է
ՀՀ երկրորդ և երրորդ նախագահները` Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանը, երեկ չեն հանդիպել։ Տեղեկությունը Sputnik Արմենիային հայտնեցին ՀՀ երրորդ նախագահի գրասենյակից։
«Հրապարակ» թերթն իր այսօրվա համարում գրել էր, որ երեկ ուշ երեկոյան ՀՀ երկրորդ և երրորդ նախագահները հանդիպել են, երկար զրուցել ապագա վարչապետի թեկնածուի ու պայքարի հետագա ընթացքի շուրջ և ընդհանուր հայտարարի եկել:
«Ապատեղեկատվություն է: Չի եղել նման հանդիպում: Եթե նույնիսկ նախօրեին այդպիսի հանդիպում տեղի ունենար, ապա այն հասկանալիորեն չէր կարող վճռել «Դիմադրություն» շարժման հետագա ճակատագիրը»,– ասված է մեր հարցման պատասխանում:

Роберт Кочарян и Серж Саргсян не встречались: офис третьего президента
Информация о встрече второго и третьего президентов Армении Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна не соответствует действительности. Об этом Sputnik Армения сообщили в офисе третьего президента.
"Это дезинформация. Подобной встречи не было. А если бы и была, то она, понятно, не могла решить дальнейшую судьбу движения "Сопротивление", - сообщили нам в офисе Сержа Саргсяна.
Напомним, что в прессе появилась информация о том, что в пятницу поздно вечером состоялась встреча Роберта Кочаряна и Сержа Саргсяна. По информации СМИ, они долго беседовали, обсудили будущую кандидатуру в премьеры, дальнейший ход борьбы оппозиции и пришли к общему знаменателю.