Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պարագվայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պարագվայի Հանրապետության նախագահ Մարիո Աբդո Բենիտեսին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Պարագվայի բարեկամ ժողովրդին Պարագվայի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Հայաստանի և Պարագվայի միջև առկա փոխվստահության մթնոլորտն ամուր հիմք է ստեղծում երկկողմ հարաբերությունների հետագա ընդլայնման համար՝ ի բարօրություն մեր երկու ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Պարագվայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և առաջընթաց:

Пашинян направил поздравительное послание президенту Парагвая
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание президенту Республики Парагвай Марио Абдо Бенитесу по случаю Дня независимости страны. В послании говорится:
Сердечно поздравляю Вас и дружественный народ Парагвая по случаю Дня независимости Республики Парагвай.
Атмосфера взаимного доверия между Арменией и Парагваем закладывает прочную основу для дальнейшего расширения двусторонних отношений на благо наших двух народов.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и успехов, а дружественному народу Парагвая - мира и прогресса.