Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պարագվայի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Պարագվայի Հանրապետության նախագահ Մարիո Աբդո Բենիտեսին՝ երկրի Անկախության օրվա առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Պարագվայի բարեկամ ժողովրդին Պարագվայի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ։
Հայաստանի և Պարագվայի միջև առկա փոխվստահության մթնոլորտն ամուր հիմք է ստեղծում երկկողմ հարաբերությունների հետագա ընդլայնման համար՝ ի բարօրություն մեր երկու ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Պարագվայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և առաջընթաց:

The Prime Minister Sends Congratulatory Message to the President of Paraguay
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Republic of Paraguay Mario Abdo Benítez on the occasion of the country's Independence Day. The message reads,
I cordially congratulate you and the friendly people of Paraguay on the occasion of the Independence Day of the Republic of Paraguay.
The atmosphere of mutual trust between Armenia and Paraguay creates a solid basis for further expansion of bilateral relations for the benefit of our two peoples.
Taking this opportunity, I wish you good health and success, and peace and progress to the friendly people of Paraguay