Լիտվայի նախագահը կժամանի Հայաստան
Լիտվայի նախագահ Գիտանաս Նաուսեդան մայիսի 19-20-ը պաշտոնական այցով կժամանի Հայաստան, որի ընթացքում կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Լիտվայի նախագահի հասարակայնության հետ կապի վարչությունը:
Նշվում է, որ հանդիպումների ընթացքում կքննարկվեն Հարավային Կովկասի տարածաշրջանի անվտանգության հետ կապված իրավիճակը, երկրում ժողովրդավարական բարեփոխումները, Արևելյան գործընկերության շրջանակում ԵՄ-Հայաստան համագործակցությունը, ինչպես նաև՝ Լիտվայի և Հայաստանի միջև երկկողմ հարաբերությունները:
Լիտվայի նախագահը հանդիպում կունենա նաև Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ-ի և հայաստանաբնակ լիտվացիների հետ: Գիտանաս Նաուսեդան նաև  հարգանքի տուրք կմատուցի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:

Lithuanian President Gitanas Nausėda to Arrive in Armenia on Official Visit
Lithuanian President Gitanas Nausėda will arrive in Armenia May 19-20 on an official visit, the Lithuanian presidency’s press service said.
President Nausėda will have meetings with President Vahagn Khachaturyan, Prime Minister Nikol Pashinyan and Speaker of Parliament Alen Simonyan.
The regional security situation in the South Caucasus, the democratic reforms in the country, the EU-Armenia cooperation in the Eastern Partnership framework, as well as the bilateral relations between Lithuania and Armenia will be discussed during the meetings.
President Nausėda will also have a meeting with the Armenian Apostolic Church’s Catholicos Karekin II.
The Lithuanian President will meet the Lithuanian community of Armenia and will also visit the Armenian Genocide Memorial in Yerevan.